ŁKS lepszy w sparingu od PGE GKS

Trzecioligowy ŁKS Łódź lepszy w sparingowym spotkaniu od spadkowicza z T-Mobile Ekstraklasy, drużyny PGE GKS Bełchatów. Podopieczni Marka Chojnackiego i Dariusza Bratkowskiego wygrali w Gutowie Małym 1:0, a dla obu drużyn był to pierwszy sparing w okresie przygotowawczym przed nowym sezonem.

Oba zespoły wznowiły treningi przed kilkoma dniami. W PGE GKS Bełchatów po spadku z T-Mobile Ekstraklasy zmienił się szkoleniowiec, a nowym trenerem został Rafał Ulatowski (na zdjęciu). Nie zmieniał wcześniej już ustalonego kalendarza sparingowego i zdecydował, że jego zespół rozpocznie kontrolne gry od spotkania z trzecioligowcem. W ponad 30-stopniowej temperaturze obie drużyny rozegrały aż 120 minut (4 kwarty po 30 minut). Jedyną bramkę strzelił ŁKS (autorem gola Marcin Kacela) i tym samym to łodzianie rozpoczęli przygotowania od wygranej.

Kolejny mecz sparingowy PGE GKS rozegra już w najbliższą środę (8 lipca) na własnym boisku o 18:00 z trzecioligową Lechią Tomaszów. ŁKS sprawdzi zaś swoją formę w meczu z Sokołem Aleksandrów (11 lipca).

PGE GKS Bełchatów – ŁKS Łódź 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Bramka: Marcin Kacela 46

PGE GKS: Lenarcik – Witasik, Flis, Michalski, Szymorek – Wroński, Zgarda, Rachwał, Sardżweladze, Bartosiak – Kita.
Na zmiany weszli: Basta, Stolarczyk, Kendzia, Mójta, Flaszka, Zięba, Małkowski, Wolny

ŁKS: Imiołek – Pawlak, Ślęzak, Koszek, Pacuszka – Sarafiński, Serwaciński, Golański, Cichowlas, Dynel – Kacela.
Na zmiany weszli: Kołba, Duch, Kiełczyński, Mielewczyk, Szumer, Wojtczak, Woźniczak, Zimoń