AKTUALNOŚCI
Karol Domżał – sylwetka młodego bramkarza

Choć do pierwszego meczu zbliżającego się sezonu pozostał jeszcze miesiąc, już dziś rozpoczynamy cykl prezentacji zawodników, którzy w letnim okienku transferowym zasilili szeregi Sokoła Aleksandrów i wraz z drużyną powalczą o awans do drugiej ligi. Łódzki Futbol jest partnerem medialnym drużyny z Aleksandrowa Łódzkiego.

Jako że ustawianie formacji zazwyczaj otwiera pozycja bramkarza, na początek warto przybliżyć sylwetkę Karola Domżała, mającego szansę już niedługo strzec aleksandrowskiej bramki. 20-letni zawodnik jest wychowankiem Kolejarza Łódź, skąd szybko trafił do pierwszoligowego wówczas Łódzkiego Klubu Sportowego. Musiał się jednak zadowolić występami w Młodej Ekstraklasie, bowiem „pewniakiem” między słupkami był popularny Bodzio W. czyli Bogusław Wyparło, mający na swoim koncie aż 359 występów w samej Ekstraklasie. Ostatecznie młody golkiper został wypożyczony do Concordii Piotrków Trybunalski, by po dobrym zaprezentowaniu się w rundzie jesiennej wrócić na al. Unii Lubelskiej. Problemy finansowe zmusiły jednak łodzian do wycofania drużyny seniorów z rozgrywek, co poskutkowało powrotem Domżała do Piotrkowa.

Concordia - Mechanik 12Latem 2013 roku golkiper doczekał się transferu do drugoligowca, Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, w którym spędził dwa ostatnie sezony. Warto wspomnieć, że Karol kilkukrotnie był powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski.

Teraz rozpocznie rywalizację o miejsce w bramce z rok starszym podstawowym bramkarzem Sokoła, Sebastianem Ostrowskim, a także o dwa lata młodszym Krystianem Karolakiem.

Autor: KN

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kolejarz Łódz
8 lat temu

tatuś cwaniak z Kolejarza synkowi zalatwił….

kamil adamek
9 lat temu

Jako ręcznik trza sie wypowiedzieć. Co to k…. za laurki? Bądzcie obiektywni i napiszcie teraz, jak Seba wybronił mecze Sokołowi. Życze zdrowej rywalizacji.