Sokół lepszy od Zjednoczonych

W swoim kolejnym meczu sparingowym zawodnicy Sokoła Aleksandrów (III liga łódzko-mazowiecka) pokonali na wyjeździe Zjednoczonych Stryków (IV liga łódzka) 2:0 (1:0). Gole strzelili Michał Wrzesiński oraz Jakub Rogalski.

Pierwsza połowa upłynęła pod dyktando zielono-białych, którzy prowadzili grę i wypracowywali sobie kolejne okazje bramkowe. Już w 7. minucie, po rzucie rożnym egzekwowanym przez Michała Wrzesińskiego zakotłowało się w polu karnym Zjednoczonych. Marcina Pająka strzałem głową pokonać próbował Jakub Bistuła. Uderzenie młodego pomocnika Sokoła odbiło się od pleców jednego z defensorów strykowian i spadło wprost pod nogi Samuela Obi Uche. Nigeryjczyk oddał błyskawiczny strzał, jednak dobrą interwencją popisał się Pająk. Chwile później Sokół zmarnował kolejną dogodną okazję. Oskar Osowski długim podaniem uruchomił Mateusza Miłosza, napastnik zagrał do wbiegającego Wrzesińskiego, lecz ten zamiast wpaść z piłką w „szesnastkę” zdecydował się na uderzenie z dystansu. Futbolówka spoczęła w „koszyczku” Pająka. Paręnaście sekund później Wrzesiński odwdzięczył się Miłoszowi podaniem „w uliczkę”. Snajper Sokoła przegrał jednak w sytuacji sam na sam. W 28. minucie wynik spotkania otworzył Wrzesiński, który po podaniu od Miłosza, wpadł w pole karne, gdzie „przełożył” na zamach jednego z obrońców i strzałem z dużego palca znalazł drogę do bramki Pająka. Pod koniec pierwszej połowy powinno być 2:0, lecz kapitalną sytuację zmarnował Bistuła.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ radykalnej zmianie. Nadal inicjatywę posiadali zielono-biali. Gospodarze ograniczyli się jedynie do kilku, mniej lub bardziej groźnych kontr. W 56. minucie po błędzie obrońców Sokoła piłka trafiła pod nogi Jakuba Wróblewskiego, ten trafił jednak w słupek. Aleksandrowianie mogli odpowiedzieć kilka minut później. Prostopadłym podaniem przez Łukasza Marciniaka obsłużony został wprowadzony na plac gry chwilę wcześniej Marcin Czechulski. Pomocnik minął jednego z rywali, ale mając przed sobą jedynie golkipera Zjednoczonych, uderzył wprost w niego. W 68. minucie prawym skrzydłem podłączył się testowany w szeregach Sokoła, Dawid Piekielny. Defensor wyłożył futbolówkę wbiegającemu w pole karne Wrzesińskiemu. Pomocnik zielono-białych zamiast uderzać z pierwszej piłki, zaczął dryblować, finalnie przenosząc futbolówkę nad bramką. Na kwadrans przed przerwą wynik ustalił Rogalski wykorzystując świetne dogranie wzdłuż pola karnego od Piotra Klepczarka. W 86. minucie Karolakiem wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na sam z Wojciechem Majewskim.

Zjednoczeni Stryków – Sokół Aleksandrów 0:2 (0:1)
Michał Wrzesiński 28, Jakub Rogalski 75

Sokół: Karol Domżał (46′ Krystian Karolak) – Piotr Klepczarek (80′ Mikołaj Zwoliński), Przemysław Woźniczak, Mikołaj Zwoliński (46′ Damian Bierżyński), Mateusz Stępień (46′ Dawid Piekielny) – Samuel Obi Uche (67′ Jakub Bistuła), Damian Knera (60′ Dominik Pecyna), Oskar Osowski (57′ Marcin Czechulski), Jakub Bistuła (46′ Łukasz Marciniak), Michał Wrzesiński (80′ Mateusz Miłosz) – Mateusz Miłosz (60′ Jakub Rogalski).