Pierwsza sparingowa porażka ŁKS

Łódzki Klub Sportowy przegrał na własnym boisku w swoim kolejnym meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym. Podopieczni duetu trenerskiego Marka Chojnackiego i Dariusza Bratkowskiego przegrali z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (III liga łódzko-mazowiecka) 1:3 (0:1).

Pierwsza połowa należała do Pogoni. Przyjezdni częściej utrzymywali się przy piłce i lepiej ją rozgrywali. Łodzianie popełniali indywidualne błędy. Po jednym z nich w 40. minucie piłkę tuż przed polem karnym stracił Artur Golański, a chwilę później Michała Kołbę pokonał Damian Jaroń.

W drugiej odsłonie na placu gry w ekipie gospodarzy pojawił się całkowicie nowy skład. Wróżyło to zupełnie inny przebieg dalszej rywalizacji tym bardziej, że w 52. minucie wyrównującego gola z rzutu karnego zdobył Marcin Zimoń. Niestety ŁKS dał się zaskoczyć dwadzieścia minut później. Na listę strzelców wpisał się Marcin Gregorowicz.  W końcówce łodzianie mogli wyrównać, ale brakło im skuteczności. W doliczonym czasie gry rywale podwyższyli prowadzenie. Końcowy rezultat ustalił Tomasz Kołodziejski, który przelobował Adama Sekuterskiego uderzeniem z dwudziestu metrów.

ŁKS Łódź – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:3 (0:1)
Marcin Zimoń 52-karny – Damian Jaroń 41, Marcin Gregorowicz 72, Tomasz Kołodziejski 90+2

ŁKS: Kołba – Placek, Ślęzak, Salski, Golański – Rodrigo (35’ Cichowlas), Serwaciński, Pawlak, Sarafiński, Dynel – Patora, II połowa: Sekuterski – Filipiak, Zimoń, Terentiew, Koszek (80’ Dynel) – Kacela, Szulc, Cichowlas, Bryzek, Szumrer – Wojtczak.