Pewna wygrana Zawiszy w Łęczycy

Czwartoligowy Zawisza Rzgów wygrał na wyjeździe z beniaminkiem łódzkiej klasy okręgowej Górnikiem Łęczyca 4:0 (2:0) w swoim kolejnym meczu sparingowym przygotowującym do rundy jesiennej nowego sezonu. Rzgowianie posiadali przewagę przez całe spotkanie i udokumentowali to czterema golami.

Wynik spotkania w 19. minucie otworzył Dominik Gałkiewicz. Chwilę później na 2:0 podwyższył Łukasz Wiśniewski. Czwartoligowiec posiadał wyraźną przewagę. Zawisza częściej utrzymywał się przy piłce i wypracował więcej groźnych sytuacji. Do przerwy więcej goli jednak nie padło.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Zawisza w dalszym ciągu był stroną dominującą i kontrolował przebieg gry. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się nowy nabytek Zawiszy Adrian Pędziwiatr (ostatnio Omega Kleszczów), a dwadzieścia minut później końcowy rezultat ustalił Jakub Mielczarek.

Pojechaliśmy na ten mecz w eksperymentalnym składzie, ale okazało się, że pewnie wygraliśmy z beniaminkiem łódzkiej okręgówki. To cieszy. Zespół spisuje się bowiem coraz lepiej i można optymistycznie patrzeć w przyszłość – powiedział prezes Zawiszy Robert Świerczyński.

Górnik Łęczyca – Zawisza Rzgów 0:4 (0:2)
Dominik Gałkiewicz 19, Łukasz Wiśniewski 25, Adrian Pędziwiatr 55, Jakub Mielczarek 75

Zawisza: zawodnik testowany – Madejski, Gałkiewicz, Rechciński, Piotrowski – Kulig, Wybranowski, Mielczarek, Siuto – Wiśniewski, Sztandor, na zmiany wchodzili: Wróblewski, Dudka, Pędziwiatr, Kaczmarek.