Stal Głowno – Szczerbiec 4:0 i awans Stali

Stal Głowno zagra w przyszłym sezonie w IV lidze łódzkiej. Podopieczni Marka Pawlaka pokonali w ostatnim spotkaniu barażowym zespół Szczerbca Wolbórz 4:0 (0:0) i wyprzedzili ostatecznie LUKS Bałucz. Poniżej zapis relacji live, którą przeprowadziliśmy z tego spotkania.

17:25 – Poznaliśmy już składy drużyn:

Stal Głowno: Smurzyński – Michał Suchenek, Eryk Ignatowski, Adrian Tomczyk, Kluska ż – Nowak (88′ Głowiński), Waśkiewicz (72′ Knyz), Gibała, Florczak, Patryk Ignatowski (90′ Suchenek) – Lebioda (33′ Dominik Tomczyk).
Trener: Marek Pawlak

Szczerbiec: Młynarczyk – Lusek, Zaremba, Wagner (71′ Pirek), Plich – Góralczyk, Warcholiński, Rękorajski, Kuta, Krakowiak ż – Kacperski.
Trener: Ireneusz Komar

Sędziowie: Robert Felcenloben (główny), Asystent 1: Jarosław Kurzawa, Asystent 2: Marcin Kulawiecki. Widzów: 768

18:02 – mecz właśnie się rozpoczął. Informować będziemy o zmianie wyniku, zmianach w składzie oraz o kartkach.

9′ – pierwsza groźna akcja Stali. Po rzucie rożnym piłka przeleciała minimalnie obok bramki Młynarczyka.

17′ – kibice Stali odśpiewali hymn narodowy, upamiętniając w ten sposób 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

20′ – Szczerbiec gra bardzo mądrze w środku pola nie dopuszczając gospodarzy pod własną bramkę. Stali zaczyna uciekać czas.

25′ – Dwa strzały Patryka Ignatowskiego i dwie świetne interwencje bramkarza gości.

31′ – kwadrans do końca pierwszej połowy i nadal 0:0.

32′ – Stal Głowno traci Eryka Lebiodę (kontuzja stawu skokowego), w jego miejsce na placu gry Dominik Tomczyk

35′ – pierwszy żółty kartonik, ukarany nim Łukasz Kluska (Stal Głowno)

39′ – 1:1, ale w kartkach. Żółtko obejrzał Kamil Krakowiak (Szczerbiec Wolbórz)

45′ – bezbramkowa pierwsza połowa za nami. Ambitnie grający Szczerbiec nie ustępuje pola Stali. Gospodarze mieli kilka dogodnych sytuacji (słupek i groźne strzały) ale bez efektu bramkowego. Cieszą się z pewnością z tego kibice, działacze i piłkarze LUKS Bałucz. Są bardzo blisko IV ligi łódzkiej.

Marcin Lusek mógłby być ojcem dla niektórych piłkarzy. Doświadczony stoper Szczerbca gra dziś bardzo dobrze. Fot: Dawid Saj

Marcin Lusek mógłby być ojcem dla niektórych piłkarzy. Doświadczony stoper Szczerbca w pierwszej połowie grał bardzo dobrze. Fot: Dawid Saj

46′ – rozpoczynamy drugą połowę spotkania

49′ – 1:0 dla Stali – bramkę zdobył Antoni Waśkiewicz!!!

54′ – Stal niesiona dopingiem publiczności ma wyraźną przewagę. To trudne chwile dla Szczerbca.

55′ – świetna sytuacja dla gości. Wagner przegrał jednak sytuację sam na sam ze Smurzyńskim. To powinien być remis!

57′ – 2:0 dla Stali – Dominik Tomczyk!!!

62′ – Stal w natarciu i jest już 3:0!!! – Strzelcem gola Tomasz Florczak

67′ – Adam Gibała i jest 4:0 – chyba nikt już nie odbierze awansu Stali Głowno!!!

71′ – zmiana w Szczerbcu Wolbórz. Hubert Pirek na placu gry

72′ – zmiana również w Stali. Knyz za Waśkiewicza, który rozwiązał worek z bramkami

88′ – zmiana w Stali Głowno. Na placu gry Marek Głowiński. Powoli kibice przygotowują się do świętowania. W Głownie szykuje się szalony wieczór i noc.

90′ – na kilka chwil pojawił się na boisku również Krzysztof Suchenek

90′ – KONIEC – Stal Głowno w IV lidze łódzkiej. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live.