Piotr Kuklis dał wygraną Sokołowi

W swoim przedostatnim teście przed wznowieniem rozgrywek III ligi (grupa łódzko-mazowiecka) zawodnicy Sokoła Aleksandrów wygrali z czwartoligową Żyrardowianką Żyrardów 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola zdobył w 26. minucie pozyskany kilka dni temu przez działaczy z Aleksandrowa Piotr Kuklis.

Od początku spotkania zdecydowaną przewagę posiadali zielono-biali. Goście ograniczali się jedynie do okazyjnych kontrataków. Wynik spotkania już w 12. minucie mógł otworzyć Samuel Obi Uche. Nigeryjczyk otrzymał dobre podanie z głębi pola, jednak uderzył wprost w golkipera przyjezdnych. Kilka minut później skrzydłowy Sokoła ponownie wystąpił w głównej roli. Po jego zagraniu futbolówkę ręką w polu karnym przyjął jeden z obrońców Żyrardowianki i arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę fatalnie przestrzelił Michał Wrzesiński. Bardzo aktywny Nigeryjczyk w 26. minucie, po ograniu na lewej stronie Dawida Piekielnego, trafił w słupek. Jak głosi stare porzekadło co się odwlecze, to nie uciecze i dosłownie kilkadziesiąt sekund później aleksandrowianie objęli prowadzenie. Indywidualną akcję Oskara Osowskiego wykończył Piotr Kuklis.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni trenera Michała Bistuły nadal prowadzili atak pozycyjny, coraz bardziej zniechęcając rywali do stosowania jakiegokolwiek pressingu. Gdy piłkarzom z Żyrardowa udało się już odebrać piłkę, to najczęściej decydowali się na uderzenia z dystansu. Dobrze jednak dysponowany był Karol Domżał. W 56. minucie aleksandrowianie powinni podwyższyć prowadzenie. Po centrze w pole karne dogodne okazje zmarnowali Mateusz Stępień oraz wspomniany wcześniej Osowski.

Przed rozpoczęciem nowego sezonu w III lidze zespół Sokoła rozegra jeszcze sparingowy mecz z Borutą Zgierz. Fot: Dawid Saj

We wtorek (4 sierpnia) graczy Sokoła czeka próba generalna. Zielono-biali o 18:00 na głównej płycie obiektu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Aleksandrowie zmierzą się z czwartoligowym Borutą Zgierz.

Sokół Aleksandrów – Żyrardowianka Żyrardów 1:0 (1:0)
Bramka: Piotr Kuklis 26

Sokół Aleksandrów: Domżał – Przybyła (60′ Indraszczyk), Woźniczak, Zwoliński, Stępień (80′ Przybyła) – Obi Uche, Knera (60′ Czechulski), Osowski (60′ Pecyna), Kuklis (60′ W. Papikyan), Wrzesiński – Miłosz (46′ Rogalski).