W Bełchatowie trener strzela bramki

PGE GKS Bełchatów wygrał ze Zjednoczonymi Gmina Bełchatów 2:0 (1:0) w sparingowym meczu, który rozegrany został na GIEKSA Arenie. W zespole Rafała Ulatowskiego zagrali zawodnicy spoza pierwszej jedenastki desygnowanej na ligowy mecz ze Stomilem Olsztyn. Wystąpił również Czech Vaclav Cverna oraz…członek sztabu szkoleniowego Kacper Jędrychowski.

W pierwszej połowie w składzie pierwszoligowca pojawili się piłkarze, którzy w sobotę pełnili rolę zmienników. Od pierwszej minuty zagrali Dawid Flaszka, Paweł Zięba i Szymon Stanisławski. Ten pierwszy zdobył zresztą efektownego gola strzałem głową w 27. minucie. Do tego momentu lepsze wrażenie sprawiali czwartoligowcy, a gdyby ich najlepszy strzelec Kamil Kowalczyk miał lepiej ustawiony celownik to na GIEKSA Arenie mogło dojść do niespodzianki. W drugiej części gry mecz nadal był wyrównany. Kowalczyk nie wykorzystał trzeciej dogodnej sytuacji, a w odpowiedzi bramkę zdobył GKS. Uczynił to Kacper Jędrychowski – jeden z asystentów trenera Rafała Ulatowskiego. 25-letni Jędrychowski w poprzednim sezonie występował w Czarnych Rząśnia (sieradzka klasa okręgowa), a kilka lat doznał poważnej kontuzji kolana, która uniemożliwiła mu grę w piłkę na wysokim poziomie. Jest wychowankiem GKS Bełchatów, grał w tym klubie w Młodej Ekstraklasie, a później trzecioligowym Włókniarzu Zelów.