ŁKS Łódź – Pogoń Lwów 2:1 (1:0)

Na nowym stadionie ŁKS rozegrano towarzyski mecz wspomnień pomiędzy Łódzkim Klubem Sportowym i Pogonią Lwów. Oba kluby rywalizowały w najwyższej klasie rozgrywkowej przed II Wojną Światową. Dziś zagrały towarzysko. Wygrał ŁKS 2:1 (1:0). Poniżej zapis relacji live z tego spotkania.

17:25 – Ceremonię otwarcia poprowadzili dziennikarze Radia Łódź – Dariusz Postolski i Piotr Andrzejczak. Na murawie zaprezentowały się wszystkie grupy młodzieżowe trenujące w ŁKS. Zawodnicy ubrani są w stroje KEEZA. Firma z Aleksandrowa Łódzkiego od wczoraj jest znów oficjalnym partnerem technicznym Łódzkiego Klubu Sportowego.

17:45 – Trwa rozgrzewka obu drużyn. Za kwadrans rozpoczęcie meczu.

17:50 – Miła uroczystość – prezesi klubów Łukasz Bielawski (ŁKS) i Marek Horbań (Pogoń Lwów) wymienili się okolicznościowymi pucharami i pamiątkami.

17:55 – na trybunach wiele znanych postaci: Robert Grzywocz (mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski), koszykarz Maciej Lampe, wieloletni kierownik ŁKS Marek Łopiński, Juliusz Kruszankin, Paweł Kowalski, Zygmunt Gutowski, a nawet Wiesław Janczyk – który przyleciał na to spotkanie z dalekiej Australii!

18:03 – Oto składy zespołów:

ŁKS Łódź: Michał Kołba (70′ Adam Sekuterski) – Szymon Salski, Marcin Zimoń, Artur Golański, Mariusz Cichowlas – Rafał Serwaciński, Mauricio Martins, Bartosz Placek, Marcin Zimoń, Łukasz Dynel – Adam Patora.

Pogoń Lwów: Michał Grycal (79′ Taras Krawets)- Roman Bojko (76′ Roman Pawełczak), Jerzy Kułaj, Mikołaj Bogdanow (22′ Mychałjo Maciupa), Eugeniusz Bugajczyk (52′ Zachar Lesiw) – Stefan Koszka (59′ Mychajło Medwiediew), Roman Werbeszczuk, Jan Juzkiewicz, Siergiej Saluk, Aleksander Demko – Piotr Mamujłyk ż.

Sędziują: Tomasz Radkiewicz, Arkadiusz Śpiewak, Paweł Pskit

18:06 – Pierwszy gwizdek sędziego

3′ – pierwsza groźna sytuacja ze strony Pogoni – dośrodkowanie w pole karne ŁKS, ale wybija piłkę Marcin Zimoń

6′ – Zimoń w głównej roli także pod bramką rywala, minimalnie niecelnie

9′ – rzut rożny dla ŁKS

9′ – 1:0 – dośrodkowanie i Adam Patora głową zdobywa bramkę dla ŁKS!

10 – Pogoń rzuciła się do odrabiania strat i była bliska strzelenia gola na 1:1

14′ – kolejna groźna sytuacja Pogoni, sytuację znów wyjaśnia Zimoń – rzut rożny dla gości

16′ – potężny strzał Artura Golańskiego z trudem broni bramkarz Pogoni

20′ – świetna interwencja Michała Kołby zapobiegła utracie gola przez ŁKS. To był dobry strzał z dystansu

22′ – pierwsza zmiana w zespole Pogoni. Na placu gry Mychajło Maciupa. Zastąpił Mikołaja Bogdanowa

25′ – tempo gry nieco spadło, przeważa ŁKS, który miał szansę na drugiego gola po strzale głową Mariusza Cichowlasa

30′ – pół godziny gry za nami. ŁKS prowadzi od 9. minuty po bramce Adama Patory

37′ – najlepsza sytuacja dla Pogoni. Roman Bojko przegrał jednak pojedynek sam na sam z Michałem Kołbą

38′ – w odpowiedzi bliski zdobycia drugiego gola Adam Patora. Mamy rzut rożny dla ŁKS

45′ – po pierwszej połowie mamy prowadzenie ŁKS 1:0, za chwilę Adam Patora odbierze pamiątkowy puchar za zdobycie pierwszego gola na nowym stadionie

Nowa jedenastka na placu gry ze strony ŁKS. Na boisku pojawili się: Tomasz Ostalczyk, Marcin Kacela, Kacper Mielewczyk, Wladysław Terentiew, Radosław Bryzek, Dawid Sarafiński, Oskar Szumer, Aleksander Ślęzak i Kacper Rak.

48′ – pierwsza groźna sytuacja w drugiej połowie należała do ŁKS. Niecelnie w pole karne dośrodkowywał Marcin Kacela

50′ – 1:1 – bramkę dla Pogoni strzelił Jerzy Kułaj

52′ – bliski szczęścia Radosław Bryzek

52′ – zmiana w Pogoni. Na placu gry Zachar Lesiw

54′ – znów groźnie pod bramką ŁKS. Dobra interwencja Michała Kołby

56′ – to Pogoń Lwów ma w ostatnich minutach przewagę

59′ – zmiana w Pogoni – Stefana Koszkę zastąpił Mychajło Medwiediew

62′ – gra w środku pola, ŁKS stara się atakować ale czyni to mocno nieporadnie

65′ – rzut rożny dla Pogoni Lwów

70′ – zmiana w bramce ŁKS. Adam Sekuterski zastąpił Michała Kołbę. Na placu gry także Marcin Zimoń, który wszedł za Mauricio Martinsa

78′ – kilka zmian w zespole Pogoni Lwów. Konstanty Lemiszko trener Pogoni dał pograć wszystkim zawodnikom wpisanym do protokołu. Do końca niewiele ponad 10 minut

86′ – 2:1 dla ŁKS – strzelcem bramki Marcin Kacela

89′ – rzut rożny dla ŁKS i bliski szczęścia był Władysław Terentiew

90′ – doliczony czas gry – Tomasz Radkiewicz pokazał, że mecz potrwa o 2 minuty dłużej

90+2 – KONIEC MECZU. ŁKS wygrał 2:1 (1:0).