PEUK-Roka znów z Pucharem Lata

Amatorski zespół PEUK-Roka po raz drugi z rzędu wywalczył Puchar Lata w rozgrywkach organizowanych przez piotrkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W piątkowym spotkaniu finałowym obrońcy mistrzowskiego tytułu po dramatycznym meczu okazali się lepsi od ID Logistics. W normalnym czasie gry był remis 3:3, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne.

Lepiej egzekwowali je piłkarze PEUK-Roki (3:2) i to oni po raz drugi cieszyli się ze zdobycia głównego trofeum. W najważniejszym momencie udaną interwencją popisał się bramkarz Tomasz Jonczyk, który sparował piłkę na poprzeczkę.

Mecz rozpoczął się od dwubramkowego prowadzenia ID Logistic po trafieniach Damiana Skury i Kamila Miłka. Jeszcze przed przerwą był remis, a gole dla PEUK-Roki zdobyli Sebastian Natkański i Damian Stankowski. W drugiej połowie obrońcom mistrzowskiego tytułu dał prowadzenie Włodzimierz Robaszek. Kilka chwil przed końcem wyrównał jednak Jarosław Kołek i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Wojnę nerwów wygrali piłkarze PEUK-Roki i po chwili wznieśli okazały puchar za końcową wygraną.

Bardziej dramatycznego scenariusza chyba nikt sobie nie mógł wyobrazić. Zdołaliśmy odrobić straty i ostatecznie przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją korzyść – powiedział Marcin Cecotka, kapitan zwycięskiej drużyny.

W Pucharze Lata wystąpiło osiem drużyn: PEUK-Roka, ID Logistics, Starówka, Press Service, Eko-Luk, Concordia Oldboy, Sport Shop i D&D-Marmebel.