Trzeci remis Pelikana Łowicz

Po raz trzeci podziałem punktów zakończyło się spotkanie Pelikana Łowicz w nowym sezonie III ligi łódzko-mazowieckiej. Zespół Bogdana Jóźwiaka zremisował w Nowym Dworze Mazowieckim z miejscowym Świtem 1:1 (0:1). Wyrównującą bramkę dla „Ptaków” strzelił w 81. minucie Michał Adamczyk.

Mecz rozpoczął się niefortunnie dla zespołu Pelikana. Już w 3. minucie Przemysław Szabat wykorzystał niezdecydowanie łowickiej obrony i precyzyjnym strzałem pokonał Przemysława Perzynę. Łowiczanie atakowali, ale nie potrafili poważniej zagrozić bramce Świtu. Dopiero w końcówce spotkania defensywa gospodarzy zaczęła popełniać błędy. W 81. minucie do wyrównania doprowadził Michał Adamczyk. Emocjonująca końcówka mogła przynieść pierwsze w tym sezonie zwycięstwo Pelikanowi, ale pod bramką Świtu zabrakło precyzji.

Szkoda bo w końcówce mieliśmy swoje sytuacje. Mecz nie ułożył się dla nas dobrze, musieliśmy gonić wynik – skomentował Andrzej Miziołek, kierownik zespołu z Łowicza.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Pelikan Łowicz 1:1 (1:0)
Bramka dla Pelikana: Michał Adamczyk 81

Pelikan: Perzyna – Gawlik, Marcin Nowak, Broniarek ż, Żółtowski – Fabijański (90′ Bończak), Gamla, Konrad Kowalczyk, Adamczyk – Czarnecki, Kosiorek (68′ Kiwała).
Trener: Bogdan Jóźwiak

Fot: Maciej Maciejewski (nerpoddebice.futbolowo.pl)