Inauguracyjna wpadka Startu Brzeziny

Wpadkę w 1. kolejce łódzkiej klasy okręgowej zaliczyli piłkarze Startu Brzeziny. Podopieczni trenera Damiana Gamusa przegrali na własnym boisku z LZS Justynów 0:2 (0:0). Goście po wyrównanej pierwszej odsłonie zabójcze ciosy zadali po przerwie i niespodziewanie wywieźli z Brzezin komplet punktów.

Brzezinianie byli zdecydowanym faworytem tej konfrontacji. Gospodarze wzmocnieni m. in. Marcinem Olejniczakiem mieli odnieść spokojne zwycięstwo z borykającymi się z problemami kadrowymi justynowianami, którzy szczęśliwie pozostali w okręgówce. Tymczasem spotkanie było bardzo wyrównane. Od samego początku obie ekipy miały swoje okazje na gola. Po uderzeniach Piotra Gajewskiego piłka odbiła się od poprzeczki i od słupka. Ze strony Startu świetnych okazji nie wykorzystali: Maciej Pakulski, Tomasz Kaźmierczak i Marcin Olejniczak. Obie drużyny nie były w stanie trafić do siatki i na przerwę schodziły przy bezbramkowym remisie.

Drugą odsłonę od mocnego uderzenia rozpoczęli przyjezdni. W 50. minucie niespodziewanie uderzeniem z rzutu wolnego Michała Jaworowskiego pokonał Krzysztof Pawlak. Start starał się wyrównać, ale miał problemy z przedostaniem się pod pole karne rywali. Piłkarze z Justynowa nastawili się na kontry. W 72. minucie po jednej z nich do siatki trafił Adam Nowak. Chwilę później z boiska wyniku dwóch napomnień żółtą kartką usunięty został Pawlak i goście przez ostatni kwadrans musieli sobie radzić w osłabieniu. Mimo przewagi brzezinianie nie byli w stanie zdobyć chociaż kontaktowej bramki i doznali porażki.

Start Brzeziny – LZS Justynów 0:2 (0:0)
Krzysztof Pawlak 50, Adam Nowak 72

Start: Jaworowski – Matusiak, Janowski, Grzywacz ż (85′ Lindner), Żurek (65′ Smuga) – Jedynak, Krauze (75′ Ciesielski), Poździej (60′ Skwarka), Olejniczak, Kaźmierczak ż – Pakulski.

Justynów: Raźny – Szumicki, Pankiewicz, Filipiak, Dzięgielewski – Pawlak, Gajewski, Lewandowski, Kaźmierowski (70′ Worotnicki) – Nowak, Cegielski (60′ Królak).