Adrian Budka odwrócił mecz w Rzgowie

RTS Widzew Łódź odniósł trzecie wyjazdowe zwycięstwo z rzędu i z kompletem punktów wskoczył na trzecie miejsce w tabeli IV ligi łódzkiej. W niedzielne popołudnie podopieczni trenera Witolda Obarka pokonali w Rzgowie miejscowego Zawiszę 2:1 (0:0). Łodzianie przegrywali z gospodarzami, ale losy meczu odwrócił Adrian Budka, który strzelił dwa gole.

Już w pierwszych minutach obie drużyny mogły wyjść na prowadzenie. W 5. minucie tuż przed polem karnym futbolówkę ładnie przyjął Jakub Perek, który będąc tyłem do bramki odwrócił się i oddał uderzenie z woleja. Piłka odbiła się od poprzeczki. W odpowiedzi Michał Czaplarski trafił w słupek. Od tego momentu zdecydowana przewaga należała do łodzian. Widzew co chwila stwarzał zagrożenie pod bramką rywali, ale raził nieskutecznością. Znakomite okazje zmarnowali: Princewill Okachi, Igor Świątkiewicz i Mariusz Rachubiński. Zawisza ograniczał się jedynie do kontrataków. Pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Niewykorzystane okazje z pierwszej części meczu i z początku drugiej zemściły się w 58. minucie. Zamieszanie w polu karnym Widzewa wykorzystał Patryk Olszewski, który technicznym uderzeniem pokonał Michała Sokołowicza. Niespodzianka wisiała w powietrzu. Goście jednak się nie załamali tylko zdecydowanie ruszyli do odrabiania strat. W 72. minucie znakomite dośrodkowanie Adriana Majerza wykorzystał Adrian Budka. Skrzydłowy Widzewa niecały kwadrans później po raz drugi wpisał się na listę strzelców i dał przyjezdnym prowadzenie. Podopieczni trenera Witolda Obarka kontrolowali dalszy przebieg rywalizacji i utrzymali korzystny rezultat do końcowego gwizdka.

W Rzgowie pojawiło się blisko 1400 kibiców. Po meczu zawodnicy razem ze szkoleniowcem podziękowali fanom za doping. Zarówno tym na trybunach, których zasiadło 999 jak i tym za bramą przed stadionem. Działacze klubu ze Rzgowa wypadli bardzo dobrze organizacyjnie i sprawili kibicom piłkarskie święto.

Zawisza Rzgów – RTS Widzew Łódź 1:2 (0:0)
Patryk Olszewski 58 – Adrian Budka 72, 84

Zawisza: Zieliński – Rechciński ż, Grzejdziak, Piotrowski ż, Kulik ż (80′ Siuto ż), Dudka, Olszewski, Klimek, Wiśniewski (85′ Sztandor), Perek, Dolewka ż (88′ Cander).

Widzew: Sokołowicz – Pietras, Dudała, Maczurek, Fornalczyk, Budka, Okachi ż, Rachubiński, Świątkiewicz (78′ Gilarski), Czaplarski (67′ Bartos), Kralkowski (62′ Majerz).

Sędziował: Albert Różycki (WS Łódź), as. 1: Arkadiusz Śpiewak, as. 2: Michał Gajda