Stal Głowno lepsza w meczu beniaminków

Trzecia kolejka IV ligi łódzkiej przyniosła spotkanie ligowych nowicjuszy. W Warcie mistrz sieradzkiej klasy okręgowej podejmował zwycięzcę niedawnego trójmeczu barażowego Stal Głowno (wicemistrz łódzkiej okręgówki). Po trzy punkty pewnie sięgnęli podopieczni Marka Pawlaka, wygrywając 3:0 (1:0). To pierwsza wygrana Stali w tym sezonie.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gości, którzy już w 10. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Patryka Ignatowskiego. Chwilę później bramkarza Jutrzenki wyręczył słupek. Stal nie rezygnowała z kolejnych ataków, a były one łatwiejsze do skonstruowania od 33. minuty kiedy to Kacper Korona obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę za faul w sytuacji sam na sam z zawodnikiem gości. Jeszcze przed przerwą Jakuba Pasińskiego pokonał strzałem z szesnastu metrów Przemysław Szubert i przyjezdni zeszli do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Zbigniew Kaczmarek w przerwie dokonał dwóch zmian. A na placu gry pojawili się Damian Rymarski i Emilian Sulgan. Ten drugi nie wykorzystał dwóch sytuacji sam na sam z bramkarzem Stali. Zemściło to się w 89. minucie kiedy Dominik Tomczyk ustalił wynik spotkania na 3:0 dla gości.

Jutrzenka Warta – Stal Głowno 0:3 (0:2)
Bramki: Patryk Ignatowski 10, Przemysław Szubert 39, Dominik Tomczyk 89

Jutrzenka: Pasiński – Frąszczak, Kulczyński, Korona cz, Kosecki – Jarecki ż, Maliszewski (70′ Młotkiewicz), Armatys (46′ Rymarski ż), Dudek, Potocki – Konieczny (46′ Sulgan)
Trener: Zbigniew Kaczmarek

Stal Głowno: Chrobak – Suchenek, Adrian Tomczyk, Adam Gibała ż, Kuska – Nowak (86′ Głowiński), Antoni Waśkiewicz (76′ Knys), Florczak, Mospinek, Patryk Ignatowski (88′ Walczak) – Szubert (70′ Dominik Tomczyk)
Trener: Marek Pawlak