Zjednoczeni jako pierwsi w IV rundzie

We wtorek poznaliśmy pierwszy zespół z okręgu piotrkowskiego, który awansował do IV rundy Pucharu Polski. To beniaminek IV ligi, drużyna Zjednoczonych Gmina Bełchatów. Podopieczni Edwarda Cecota pewnie pokonali innego czwartoligowca z powiatu bełchatowskiego – Astorię Szczerców 4:0 (1:0). Obie drużyny grały w mocno rezerwowych składach.

Mecz rozegrano w Szczercowie, a gospodarzem byli Zjednoczeni. Tuż przed przerwą prowadzenie beniaminkowi IV ligi łódzkiej dał junior Kamil Kobiera. Po przerwie United dołożyli jeszcze trzy trafienia – dwa z nich zapisał na swoim koncie Bartosz Turniak. Dokończenie III rundy nastąpi dzisiaj. Najciekawiej, naszym zdaniem, zapowiadają się mecze w Wolborzu i Piotrkowie. Wicemistrz piotrkowskiej klasy okręgowej Szczerbiec podejmie spadkowicza z IV ligi Włókniarza Moszczenica, a niezrzeszony Sejf Piotrków powalczy o kolejną niespodziankę jaką byłoby wyeliminowanie Startu Niechcice.

Zjednoczeni Gmina Bełchatów – Astoria Szczerców 4:0 (1:0)
(Kamil Kobiera 40, Bartosz Turniak 54, 80, Jan Rojek 66)