Remis osłabionej Warty ze Świtem

Warta Sieradz podzieliła się punktami ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (1:1) w spotkaniu 4. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Drużyna Piotra Kupki zagrała w tym meczu mocno osłabiona, ale mimo tego nawiązała walkę i dopisała do swojego dorobku punktowego jedno oczko za remis. Bramkę dla sieradzan strzelił niezawodny Marcin Kobierski.

Kontuzje wyeliminowały z gry Łukasza Mitka, Piotra Kobierskiego oraz Mikaela Idzikowskiego. Warta rozpoczęła spotkanie bojaźliwie, a Świt przejął inicjatywę od pierwszego gwizdka sędziego. W 19. minucie udokumentował ją bramką Karola Drwęckiego. Zawodnik Świtu wykorzystał dogranie piłki w pole karne z rzutu rożnego. Stracona bramka podziałała na Wartę pobudzająco. Na cztery minuty przed końcem do wyrównania doprowadził Marcin Kobierski.

DSC_0139

Na Marcina Kobierskiego zawsze można liczyć. Tym razem kapitan Warty Sieradz strzelił bramkę na 1:1 w spotkaniu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Kapitan Warty w 49. minucie powinien po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Przegrał jednak pojedynek z Dawidem Kędrą. W odpowiedzi Mateusz Wlazłowski obronił groźny strzał z dystansu jednego z zawodników Świtu. Z przebiegu gry remis wydaje być się sprawiedliwym rezultatem.

Warta Sieradz – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (1:1)
Bramka dla Warty: Marcin Kobierski 41

Warta: Wlazłowski – Bartłoszewski, Krymarys, Łochowski, Nawrocki, Sosnowski – Bogdan (87′ Różycki), Pluta, Szyc, Narożnik (78′ Szczepański) – Marcin Kobierski