Rafał Ulatowski: Trwa piękny sen

PGE GKS Bełchatów pokonał Zawiszę Bydgoszcz 2:1 (0:1) w spotkaniu 5. kolejki I ligi. Dzięki wygranej bełchatowianie awansowali na drugie miejsce w tabeli. Po raz kolejny trzy punkty zespół Rafała Ulatowskiego wywalczył dzięki znakomitej grze w końcówce. Trener gospodarzy po spotkaniu chwalił zespół za charakter.

Było widać w pierwszej połowie, że mierzyły się zespoły z historią nie tak dawną w Ekstraklasie. Po tych pięciu meczach widać różnicę w podejściu zespołów pierwszoligowych a tych warunków jakie zaproponował nam dziś Zawisza. Było więcej miejsca do grania, możliwości obrócenia się, rozegrania piłki. W warunkach pierwszoligowej walki to bardzo rzadkie. My też chcieliśmy zagrać po ekstraklasowemu mając w swych szeregach chłopaków, którzy jeszcze tej Ekstraklasy nie poznali. Fajna dyskusja w przerwie, która miała podpalić lont, a tę iskrę dał Zięba i jego kolejna dobra zmiana. Wygraliśmy ten mecz poprzez zespół, przez to, że nasza drużyna to nie tylko jedenastu podstawowych zawodników, ale i wszyscy rezerwowi. W myśl maksymy trenerskiej, że ostatni zawodnik w zespole jest wyznacznikiem wartości całej drużyny. Historia jest piękna dla nas, ten sen trwa w dalszym ciągu. Chcielibyśmy przeżywać to w kolejnych spotkaniach – powiedział po spotkaniu szkoleniowiec PGE GKS.

Źródło: gksbelchatow.com