Nieskuteczna Lechia remisuje w Grodzisku

Lechia Tomaszów zremisowała z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 0:0 w spotkaniu 4. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Podopieczni Dariusza Rogulskiego mogą mówić o pechu. Byli bowiem zespołem znacznie lepszym, stworzyli dużo sytuacji podbramkowych, których nie potrafili jednak wykorzystać.

Lechia przyjechała do Grodziska podbudowana wysoką wygraną ze Startem Otwock i od początku starała się narzucić gospodarzom swoje warunki. W pierwszym kwadransie na bramkę Pogoni strzelali: Marcin Mirecki, Łukasz Matuszczyk i Jakub Rozwandowicz. Były to jednak uderzenia niecelne. Później spotkanie się wyrównało, a Pogoń stworzyła kilka groźnych sytuacji pod bramką Patryka Grejbera. Dobrze spisywała się jednak defensywa na czele z Pawłem Magdoniem.

W drugiej części gry Lechia z minuty na minutę zaczęła posiadać coraz widoczniejszą przewagę. Bramka gospodarzy była jednak jak zaczarowana. Nie potrafili umieścić w niej piłki ani Mirecki, ani Rozwandowicz. Najlepszą sytuację do zdobycia zwycięskiego gola miał Mirecki. W 86. minucie huknął z dystansu, ale futbolówka odbiła się od słupka. Po końcowym gwizdku z jednego punktu cieszyli się gospodarze. Lechia schodziła z placu gry ze spuszczonymi głowami mając świadomość tego, że powinna wywalczyć pełną pulę.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Lechia Tomaszów 0:0

Lechia: Grejber – Maksymilian Rozwandowicz, Matuszczyk, Magdoń, Majchrowski – Baraniak (59′ Stańdo), Żytek, Szymczak (70′ Cyran), Mirecki – Jardel (74′ Łazowski), Jakub Rozwandowicz