AKTUALNOŚCI
Zmiana lidera w „Michałowiczu”

APPACeramika Opoczno wykorzystała potknięcie dotychczasowego lidera UKS SMS, który w Bełchatowie zaledwie zremisował 1:1 z broniącą się długimi fragmentami meczu całą jedenastką drużyną gospodarzy, i objęła samodzielne przewodnictwo w lidze z kompletem punktów

gadzety kibica keeza

 

po trzech kolejkach spychając tym samym SMS na drugie a GKS na trzecie miejsce.
Zresztą cała kolejka stała pod znakiem zaskakujących rozstrzygnięć a jeden z meczy zgoła sensacyjnie. Za dużą niespodziankę należy uznać porażkę Widzewa w Łowiczu z Pelikanem, oraz może nieco mniejszego kalibru, ale jednak niespodziewanie wysokie zwycięstwo 6 : 1 łódzkiego Orła z MKS Tuszyn na ich boisku zwłaszcza, że łodzianie w dwóch pierwszych meczach nie zdobyli nawet bramki.
Jednak o prawdziwą sensację postarali się młodzi piłkarze Victorii Szadek którzy pomimo delikatnie mówiąc nie bardzo bezstronnej pracy „sędziego” zdołali pokonać faworyta tego spotkania drużynę ŁKS 5 : 4 i to na ich boisku. Po pierwszych dwóch kolejkach wyglądało,żę Szadkowianie będą tylko dostarczycielami punktów,ale nazwa klubu zobowiązuje przecież Victoria oznacza zwycięstwo.
Bardzo ciekawie przedstawia się tabela po trzech kolejkach, a w niej tuż za czołową trójką plasują się dwie drużyny reprezentujące Skierniewicki OZPN a mianowicie Pelikan Łowicz oraz beniaminek- SAS Skierniewice obie drużyny tracące zaledwie punkt do vice-lidera. Odległe miejsca ŁKS-u i Widzewa (kolejno siódme i ósme) wskazują że oba kluby przeżywają kryzys, a jak jest on głęboki powinniśmy otrzymać przynajmniej częściową odpowiedz już w najbliższej kolejce ponieważ obie zagrają na własnych boiskach: Widzew z Ceramiką, a ŁKS z GKS Bełchatów. Ewentualne zwycięstwa gospodarzy tych spotkań mogą spowodować zmiany w górnej części tabeli po najbliższym weekendzie.


Powracając do lidera to najbliższe kilka kolejek powinno pokazać jak wysoką lokatę będą zajmować w ligowej tabeli na koniec rundy jesiennej bo czeka ich teraz seria trudnych meczy z czołowymi drużynami poprzedniego sezonu i tak kolejno: kolejka nr 4 z Widzewem – wyjazd , kolejka nr 6 z UKS SMS -również wyjazd , w 7. zagrają u siebie z ŁKS-em i wreszcie w 8. z GKS Bełchatów – ponownie na wyjeździe.


I na koniec ciekawostka : Piłkarze UKS SMS remisując w Bełchatowie przerwali trwającą blisko dwa lata / od 08.11.2008 r. / własną serię rozegranych meczy w lidze bez straty punktu, która to seria ostatecznie zamknęła się sumą 36-ciu kolejnych zwycięstw jest to zarazem nowy rekord klubowy.


W tym miejscu należy przypomnieć że w ostatnich 47. meczach ligowych SMS-owcy nie ponieśli porażki , również to osiągnięcie kandyduje do miana rekordowego szczególnie, że bardzo prawdopodobne jest jeszcze znacznie poprawienie tego wyniku przez zawodników SMS rocznika 1996.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments