Niezawodny Patora błysnął w Białobrzegach

ŁKS Łódź pokonał na wyjeździe Pilicę Białobrzegi 2:1 (0:1) w spotkaniu 5. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej i z dziesięcioma punktami na koncie zajmuje drugie miejsce w trzecioligowej tabeli. Po pierwszej połowie zanosiło się na niespodziankę. ŁKS ma jednak w swoim składzie Adama Patorę.

ŁKS był absolutnym faworytem spotkania z ostatnią w tabeli Pilicą. Mecz rozpoczął się jednak niespodziewanie. Mauricio Martins stracił piłkę pod bramką gospodarzy, którzy przeprowadzili szybką kontrę. Konrad Rudnicki ograł kilku zawodników ŁKS i pokonał Michała Kołbę. Po stracie bramki łodzianie znów zaczęli przeważać, ale nie potrafili zachować zimnej krwi pod bramką Pilicy.

Bramki udało się zdobyć dopiero w drugiej połowie. Od strzelania goli ŁKS ma Adama Patorę i to on najpierw wyrównał, a później dał zwycięstwo drużynie Marka Chojnackiego. W 66. minucie supersnajper ŁKS wykorzystał zagranie Dawida Sarafińskiego, a kwadrans później dobił strzał Łukasza Dynela.

Pilica Białobrzegi – ŁKS Łódź 1:2 (1:0)
Bramki dla ŁKS: Adam Patora 66, 81

ŁKS Łódź: Kołba – Placek, Salski, Ślęzak, Pawlak – Sarafiński, Bryzek (46′ Dynel ż), Cichowlas, Golański (63′ Ostalczyk), Mauricio Martins ż (73′ Serwaciński) – Patora (83′ Cibulskas).