Warta Działoszyn poległa po przerwie

Nie udało się beniaminkowi III ligi łódzko-mazowieckiej z Działoszyna powiększyć punktowego konta. W spotkaniu 5. kolejki zespół Grzegorza Bodnara (na zdjęciu) przegrał na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:3 (1:1). Po pierwszej połowie zanosiło się na niespodziankę gdyż działoszynianie remisowali 1:1, a gola dla przyjezdnych zdobył Daniel Lisowski.

Warta przyjechała do Nowego Dworu Mazowieckiego podbudowana wygraną z Termami Nerem Poddębice. Świt od początku jednak narzucił przyjezdnym swoje warunki i pod bramką Andrzeja Cieślaka co chwilę dochodziło do gorących spięć. W 20. minucie prowadzenie dał gospodarzom Patryk Koziara, który zdecydował się na strzał z 18 metrów. Piłka wpadła w dolny róg bramki Warty. Świt nadal stwarzał groźne sytuacje, ale niespodziewanie bramkę zdobyli działoszynianie. W 42. minucie jedna z ich nielicznych akcji przyniosła powodzenie. Dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Daniel Lisowski i do przerwy mieliśmy remis 1:1.

W drugiej połowie Warta nie miała już tyle szczęścia. Dziesięć minut po wznowieniu gry prowadzenie dla Świtu odzyskał Jewhen Radionow, a na kilka chwil przed ostatnim gwizdkiem wynik spotkania na 3:1 ustalił Rafał Maciejewski, który wygrał sytuację sam na sam z Cieślakiem. Warta miała jedną sytuację, po której mogła zdobyć gola. W 72. minucie błąd popełnili obrońcy Świtu i dopiero ofiarna interwencja Karola Drwęckiego, który wybił piłkę z linii bramkowej, wyjaśniła sytuację.

Po pięciu rozegranych kolejkach zespół trenera Bodnara ma na koncie cztery punkty co daje Warcie szesnaste miejsce w ligowej tabeli.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Warta Działoszyn 3:1 (1:1)
Bramka dla Warty: Daniel Lisowski 42

Warta Działoszyn: Cieślak – Grzywiński ż, Stasiak, Bakowicz (87′ Przezak), Stępień – Porochnicki, Zawieja (83′ Kurpiewski), Lisowski, Kukulski, Marchewka (71′ Nagielski) – Cukiernik ż