Sokół Aleksandrów stracił fotel lidera

Sokół Aleksandrów bezbramkowo zremisował z Pogonią Grodzisk Mazowiecki w meczu 5. kolejki III ligi (grupa łódzko-mazowiecka). Potknięcie zielono-białych wykorzystała Lechia Tomaszów, która w niedzielne przedpołudnie pokonała Legię II Warszawa 2:1 i awansowała na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Sokół raził nieskutecznością remisując drugi kolejny mecz.

Jako pierwsi groźną akcję skonstruowali aleksandrowianie. W 13. minucie lewym skrzydłem szarżowali Marcin Pękała oraz Oskar Osowski. Ten drugi dograł futbolówkę w pole karne, tam przejął ją Michał Wrzesiński, lecz jego uderzenie zostało zablokowane i zielono-biali musieli zadowolić się tylko rzutem rożnym. Kilka chwil później ponownie na bramkę uderzał Wrzesiński, tym razem zabrakło jednak trochę precyzji. Goście, głęboko schowani w defensywie, liczyli na szybkie kontry i dośrodkowania swoich skrzydłowych. Te przez długi okres nie docierały jednak do adresatów. W 38. minucie bliski zaskoczenia Michała Brudnickiego po strzale z dystansu był Michał Michałek. Golkiper Pogoni, choć „na raty”, to zdołał obronić uderzenie najskuteczniejszego gracza Sokoła. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę przyjezdni zmarnowali swoją jedyną klarowną okazję bramkową w tym spotkaniu. Z prawej strony futbolówkę dorzucił Damian Jaroń, ta spadła wprost na głowę Macieja Tataja. Pewnie jednak interweniował Karol Domżał.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ w zasadzie zmianie. Goście posiadali inicjatywę zaledwie przez kilka pierwszych minut drugiej połowy, potem do głosu doszli ponownie aleksandrowianie. W 48. minucie z rzutu wolnego uderzał Jaroń. Domżał zdołał jednak sparować to uderzenie na rzut rożny. Kwadrans później świetnym podaniem obsłużony został Michałek. Snajper Sokoła zdecydował się na strzał z okolic szesnastego metra, dobrze jednak interweniował Brudnicki. Kilka minut później po akcji Mateusza Stępnia i Samuela Obi Uche przed okazją strzelecką stanął Łukasz Chojecki. Brudnicki ponownie stanął na wysokości zadania parując uderzenie na korner. W 81. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Przemysław Woźniczak. Grający w osłabieniu podopieczni trenera Michała Bistuły stwarzali sobie kolejne okazje strzeleckie. Najlepszych z nich nie wykorzystali Obi Uche oraz Wrzesiński.

W następnej kolejce zielono-biali zmierzą się w Nowym Dworze Mazowieckim z rezerwami stołecznej Legii. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę (5 września) o 11:00.

Sokół Aleksandrów – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:0

Sokół Aleksandrów: Domżał – Stępień, Woźniczak żż cz, Zwoliński, Bierżyński – Pękała (60’ Obi Uche), Knera ż, Osowski ż, Chojecki (70’ Pietrasiak), Wrzesiński – Michałek (81’ Marciniak)

Pogoń Grodzisk: Brudnicki – Romanov, Lendzion ż, Pałuba, Maślanka – Jaroń (81’ Pietraszek), Olczak, Kołaczek, Sołtys ż (67’ Strzałkowski), Michalski – Tataj (77’ Sierociński)