Jutrzenka urwała punkty Borucie

Kolejny punkt do swojego dorobku dopisał beniaminek czwartoligowych rozgrywek Jutrzenka Warta. Podopieczni trenera Tomasza Muchińskiego zremisowali na własnym boisku z MKP-Borutą Zgierz 1:1 (1:0) w spotkaniu 10. kolejki IV ligi łódzkiej.

Po bezbramkowym remisie ze Zjednoczonymi Stryków piłkarze Jutrzenki Warta gościli inny zespół z powiatu zgierskiego MKP-Borutę Zgierz. Pojedynek zapowiadał się bardzo ciekawie. Spisujący się coraz lepiej gospodarze tym razem również nie zamierzali zejść z boiska bez punktów. Pierwsza połowa minęła pod dyktando miejscowych. W 20. minucie Stefan Potocki wykorzystał sytuację sam na sam i pokonał Krystiana Ilnickiego. Tuż przed przerwą na 2:0 mógł podwyższyć Maciej Dudka, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka.

Przyjezdni dopiero po przerwie wskoczyli we właściwsze tory. W 52. minucie wyrównującego gola zdobył Sebastian Ceglarz. Od tego momentu spotkanie było wyrównane. Żadna ze stron nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Obie ekipy miały swoje okazje na gola, ale raziły nieskutecznością i ostatecznie podzieliły się punktami.

Jutrzenka Warta – MKP-Boruta Zgierz 1:1 (1:0)
Stefan Potocki 20 – Sebastian Ceglarz 52

Jutrzenka: Pasiński – Jarecki, Kulczyński, Pawlak ż, Kosecki – Dróżdż (74’ Sulgan), Korona (82’ Młotkiewicz), Maliszewski ż, Potocki – Dudek, Konieczny.

MKP-Boruta: Ilnicki – D. Ceglarz, Kowalski, Sadłecki, Antosik – Bagródzki (46’ Wiktorowski), S. Ceglarz ż, Antczak, Baszczyński – Snita ż (85’ Gil), Olesiński (78’ Banaszczyk).