AKTUALNOŚCI
Derby ziemi uniejowskiej w A klasie

APPAZa nami 4 kolejka Łódzkiej A klasy gr III, która rozpoczęła się Derbami ziemi uniejowskiej, takim mianem określa się pojedynki między Nerem Poddębice, a MGLKSem Uniejów.


 

Mecz elektryzował kibiców i zawodników już długo przed rozpoczęciem spotkania. W barwach Uniejowa zagrało dwóch byłych zawodników rywali, którzy jak się później okazało byli głównymi aktorami tego widowiska. Najpierw Artur Stasiak w 14 minucie otworzył wynik spotkania, a 13 minut później swoją byłą drużynę dobił Maciej Boczkowski. W spotkaniu dwóch drużyn walczących o awans lepszy był MGLKS Uniejów.
W następnym meczu tej kolejki, Dąbrowianka Dąbrowice grała w Grabowie z miejscową Victorią. To spotkanie mogło się podobać kibicom. Gospodarze prowadzili już 2:0 po bramkach Pałasza i Biskupskiego, ale goście grali do końca. W 80 minucie kontaktowego gola dla Dąbrowinaki zdobył Kominkiewicz, a 7 minut później bramkę na wagę remisu strzelił Paweł Ojrzanowski.
W meczu ostatniej w tabeli Ostrovii Ostrowy z dobrze radzącą sobie w tym sezonie Spartą Leśmierz padły trzy bramki. Goście po golach Rafała Krawczyka wygrali 2:1. Zwycięstwo mogłoby być wyższe, ale w pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Emil Dośpiał.


Po czterech kolejkach nowego sezonu na pozycji lidera z kompletem zwycięstw plasuje się MGLKS Uniejów (12 punktów), tuż za nim Sparta Leśmierz (10 punktów) oraz Ner Poddębice (9 punktów). Na samym dnie Ostrovia Ostrowy z zerowym kontem oraz Magnat Sierpów z trzema oczkami.


W 4. kolejce kolejce padły 24 bramki, co daje dobrą średnią czterech trafień na mecz. Najwięcej goli kibice zobaczyli w meczu Bzura Młogoszyn – Magnat Sierpów (8:1). Czterokrotnie wygrywali gospodarze, raz goście i raz drużyny podzieliły
się punktami.


Wyniki 4. kolejki:
MGLKS Uniejów/Ostrowsko – LKS Ner Poddębice 2:0
LKS Zryw Śliwniki – LKS Świnice Warckie 3:0
LKS Victoria Grabów – GLKS Dąbrowianka Dąbrowice 2:2
LKS Ostrovia Ostrowy – LKS Sparta Leśmierz 1:2
LKS Bzura Młogoszyn – LKS Magnat Sierpów 8:1
Orzeł II Parzęczew – LKS Cedrowice 2:1

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments