Zawisza walczył w Głownie do samego końca

Siedem bramek zobaczyli kibice w Głownie w spotkaniu 10. kolejki IV ligi łódzkiej. Opuszczali stadion mocno zawiedzeni gdyż beniaminek rozgrywek jeszcze w 88. minucie prowadził z Zawiszą Pajęczno 3:2. W końcówce dwukrotnie na listę strzelców wpisał się jednak doświadczony Dariusz Krężel i zespół z Pajęczna cieszył się z kompletu punktów.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy. Już w ósmej minucie Dawida Wnuka pokonał Eryk Ignatowski i beniaminek IV ligi objął prowadzenie. Zawisza wyrównał kwadrans później po strzale Kamila Wiry. Do przerwy był więc remis 1:1. Znacznie więcej emocji przyniosła druga odsłona meczu.

W 63. minucie goście objęli prowadzenie po bramce Pawła Leszczyka. Stal uparcie dążyła jednak do zmiany niekorzystnego wyniku i na dziesięć minut przed końcem spotkania wyrównał Damian Mospinek. 60 sekund później z boiska wyleciał Dawid Pałyska, a chwilę później na 3:2 dla Stali bramkę strzelił Michał Suchenek. Wydawało się więc, że gospodarze sięgną po komplet punktów. Nic bardziej mylnego. Dariusz Krężel przypomniał sobie najlepsze piłkarskie lata i w końcówce spotkania dwukrotnie pokonał Marcina Chrobaka. Zawisza pokazał Stali, że walczy się do końca, a beniaminek po raz kolejny zapłacił tzw. frycowe.

Stal Głowno – Zawisza Pajęczno 3:4 (1:1)
Bramki: Eryk Ignatowski 8, Damian Mospinek 81, Michał Suchenek 84 – Kamil Wira 22, Paweł Leszczyk 63, Dariusz Krężel 88, 90+3

Stal Głowno: Chrobak – Florczak (76′ Materka ż), Adam Gibała, Eryk Ignatowski, Patryk Ignatowski ż – Kluska, Kret ż (76′ Dominik Tomczyk), Mospinek ż, Suchenek, Szubert – Adrian Tomczyk

Zawisza Pajęczno: Wnuk (46′ Smolarz) – Błach, Brożyna (65′ Krężel ż), Dwornik, Grabowski – Leszczyk, Okrzesik, Pałyska cz, Wilkoszewski (46′ Mielczarek), Wira ż – Wójcicki