ŁKS Łódź zaskoczył Pelikana Łowicz

Bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo w niedzielne wczesne popołudnie odnieśli piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego. Łodzianie wygrali w Łowiczu z miejscowym Pelikanem 2:1 (1:0). Przyjezdni zaskoczyli rywali wychodząc na prowadzenie już po kilkudziesięciu sekundach. Dzięki tej wygranej ŁKS został wiceliderem rozgrywek III ligi łódzko-mazowieckiej.

Ze względu na chorobę w Łowiczu zabrakło Adama Patory. W jego miejsce do meczowej jedenastki wskoczył Dominikas Griżas. Piłkarz szybko odwdzięczył się duetowi trenerskiemu za zaufanie strzelając bramkę po około czterdziestu sekundach od rozpoczęcia pojedynku. Taki obrót sprawy wybił gospodarzy z rytmu. Pelikan długo nie potrafił otrząsnąć się po tej stracie. Dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej połowy gospodarze zaczęli przeprowadzać akcje ofensywne. W tym elemencie wyróżniał się Szymon Kiwała, ale jego próby udaremniali defensorzy łódzkiej drużyny.

Druga połowa ponownie bardzo dobrze rozpoczęła się dla przyjezdnych. W 60. minucie drugiego gola dla ŁKS strzelił Dawid Sarafiński. Gospodarze od razu ruszyli do odrabiania strat. Osiem minut później po znakomitym dryblingu i minięciu kilku rywali Damian Kosiorek dograł piłkę do Roberta Kowalczyka, który bez problemu umieścił ją w siatce. Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca. Łodzianie najpierw zmarnowali kilka okazji na podwyższenie prowadzenia, a w ostatnich minutach desperacko obronili komplet punktów.

Pelikan Łowicz – ŁKS Łódź 1:2 (0:1)
Bramki: Robert Kowalczyk 68 – Dominikas Griżas 1, Dawid Sarafiński 60

Pelikan: Perzyna – Gawlik, Nowak, Broniarek, Bończak (84′ Dąbrowski) – Kosiorek (88′ Nasalski), Gamla, Kiwała (70′ Fabijański), Adamczyk – R. Kowalczyk, Czarnecki (46′ Parobczyk).

ŁKS: Kołba – Cibulskas, Ślęzak, Salski, Szumer – Dynel (67′ Kacela), Ostalczyk (90′ Zimoń), Sarafiński, Cichowlas, Rodrigo (70′ Golański) – Griżas (60′ Serwaciński).