Polonia wróciła na zwycięski szlak

Po słabszej niż zakładano pierwszej części czwartoligowego sezonu Polonia Piotrków najwyraźniej złapała oddech i zaczyna nadrabiać straty. Zespół Roberta Grzesiuka pokonał przed własną publicznością Astorię Szczerców 2:0 (1:0) w spotkaniu 10. kolejki IV ligi łódzkiej. Bramki dla Polonii zdobyli Mariusz Zaor oraz Damian Gul.

Polonia przed tygodniem pokonała w Kleszczowie miejscową Omegę aż 6:0 (3:0) i przed własną publicznością chciała udowodnić, że kryzys ma już za sobą. Astoria zawiesiła poprzeczkę wysoko i do 33. minuty gospodarze mieli problem ze sforsowaniem obrony gości. Wynik spotkania otworzył pięknym strzałem Mariusz Zaor i do przerwy było 1:0 dla Polonii.

Po przerwie Polonia nastawiła się na grę z kontry, a wynik spotkania ustaliła na kwadrans przed jego zakończeniem. Rzut karny pewnie na bramkę zamienił Damian Gul, a jedenastka podyktowana została za zagranie piłki ręką w obrębie pola karnego.

– Ciężka wygrana, ale jednak wygrana i najbardziej liczą się trzy punkty. Trener mówił, że gramy z kontry i to się udało zrealizować. Dalej walczymy o kolejne zwycięstwa – powiedział po meczu strzelec pierwszej bramki Mariusz Zaor.

Polonia Piotrków – Astoria Szczerców 2:0 (1:0)
Mariusz Zaor 33, Damian Gul 74-karny

Polonia: Błażejewski – Sulikowski, Sergio Batata, Grzybowski, Kukułka – Zaor (88′ Potakowski), Kowalczyk, Jakubiak, Gul (76′ Dura), Paprocki (90′ Jakubowski) – Malicki

Astoria: Rybka – Landowski, Rudzki, Mateusz Siewiera (85′ Kubiak), Stępnik – Wiedeński, Matysiak, Siciarz, Konrad Wańdoch, Kamil Wańdoch (63′ Skała) – Pęciak