Omega nie zatrzymała lidera

Rezerwy PGE GKS Bełchatów umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli IV ligi łódzkiej. Podopieczni trenera Krystiana Kieracha wygrali mecz 11. kolejki rundy jesiennej w Kleszczowie z miejscową Omegą 4:2 (1:1). To dziewiąta wygrana bełchatowskiej drużyny w tych rozgrywkach.

Spotkanie rozpoczęło się w wymarzony sposób dla lidera. W 8. minucie sędzia dopatrzył się w polu karnym faulu bramkarza Omegi Pawła Wiśniewskiego i podyktował jedenastkę. Strzał Pawła Zięby golkiper gospodarzy wybronił, ale był bezradny przy dobitce Krystiana Pałczyńskiego. Bełchatowianie powinni podwyższyć prowadzenie, ale ze strzelenia gola cieszyła się Omega. W 41. minucie sprytnym strzałem głową popisał się Przemysław Szewczyk, a futbolówka po koźle wpadła w górny róg bramki bronionej przez Kamila Bruchajzera.

Druga połowa przyniosła cztery gole. Królem polowania okazał się wprowadzony po przerwie Albin Maciejewski. W 67. minucie dał ponowne prowadzenie rezerwom PGE GKS, ale na tego gola zdołał odpowiedzieć Mateusz Jacak skutecznie egzekwując rzut karny. Maciejewski dwukrotnie jednak dał się jeszcze we znaki gospodarzom. W 79. i 90. minucie wykończył szybkie akcje bełchatowian i drużyna Krystiana Kieracha cieszyła się po ostatnim gwizdku arbitra z dziewiątego w tym sezonie kompletu punktów.

Omega Kleszczów – PGE GKS II Bełchatów 2:4 (1:1)
Bramki: Przemysław Szewczyk 41, Mateusz Jacak 73-karny – Krystian Pałczyński 9, Albin Maciejewski 67, 79, 90

Omega: Paweł Wiśniewski – Mateusz Roczek, Słomian (86′ Łukasz Roczek), Radziejewski ż, Jacak – Belica (90′ Krawczykowski), Ociepa, Barański, Szewczyk, Janeczek – Krzysztof Kowalski

PGE GKS II: Bruchajzer – Paluszkiewicz, Michalski, Wdowiak ż, Szóstakiewicz ż – Bociek (86′ Szafrański), Sitarz, Zięba (69′ Góralczyk), Nowiński (46′ Maciejewski) – Łabędzki ż, Pałczyński (90′ Kowalski)

Sędziował: Piotr Chmielewski (WS Piotrków). Widzów: 100