ŁKS wygrał w Łęczycy i gra dalej w Pucharze

Udanie przygodę z Pucharem Polski w tym sezonie rozpoczęli piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego. Podopieczni trenera Marka Chojnackiego w spotkaniu III rundy okręgu łódzkiego wygrali w Łęczycy z miejscowym Górnikiem 2:0 (0:0). Łodzianie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili dopiero w drugiej połowie.

Beniaminek łódzkiej klasy okręgowej długo skutecznie się bronił. W pierwszej odsłonie na boisku niewiele się działo. Ciekawiej było na trybunach. Fani z Łodzi w odpowiedzi na zaczepki miejscowych kibiców innej łódzkiej drużyny wybiegli na murawę, ale po chwili zostali uspokojeni przez oddziały prewencji. Policja musiała użyć gazu pieprzowego. Na przerwę obie ekipy schodziły przy bezbramkowym remisie.

Na pierwszego gola trzeba było czekać do 60. minuty. Wtedy na strzał zza pola karnego zdecydował się Artur Golański. Mocno bita piłka zaskoczyła golkipera gospodarzy i wpadła do siatki. Jedenaście minut później na listę strzelców wpisał się młodziutki Damian Nowacki występujący ostatnio w Centralnej Lidze Juniorów. ŁKS wygrał 2:0 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski okręgu łódzkiego.

Górnik Łęczyca – ŁKS Łódź 0:2 (0:0)
Artur Golański 60, Damian Nowacki 75

ŁKS: Sekuterski – Filipiak, Cibulskas, Terentiew, Szumer (64’ Poprawa) – Bryzek, Zimoń, Golański, Kacela (66’ Placek) – Dynel (46’ Nowacki), Serwaciński (80’ Griżas).