Jutrzenka Warta zdemolowała Mechanika

Jutrzenka Warta nie przestaje zadziwiać. Po objęciu drużyny przez trenera Tomasza Muchińskiego beniaminek rozgrywek regularnie punktuje. Tym razem piłkarze Juve sprawili wielką niespodziankę gromiąc na wyjeździe RKS Mechanik Radomsko 4:0 (1:0) i wywożąc z trudnego terenu komplet punktów.

Jutrzenka pod wodzą nowego trenera wygrała z Mazovią Rawa Mazowiecka, a w kolejnych spotkaniach zremisowała z Andrespolią Wiśniowa Góra, Zjednoczonymi Stryków i MKP-Borutą Zgierz. RKS Mechanik natomiast rozgromił w 9. kolejce 9:3 Stal Głowno, a ostatnio zremisował bezbramkowo w Rosanowie. Zapowiadało się zatem bardzo ciekawe spotkanie. Mecz od samego początku należał do przyjezdnych, którzy stworzyli więcej dogodnych sytuacji. Worek z bramkami otworzył w 32. minucie Emilian Sulgan. Jednobramkowym prowadzeniem gości zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron Jutrzenka poszła za ciosem. Podopieczni trenera Tomasza Muchińskiego wykorzystywali błędy rywali i co chwila stwarzali zagrożenie. W 51. minucie z bliskiej odległości piłkę w siatce umieścił Robert Jarecki. Od tego momentu gra toczyła się w środku pola, a goście nastawili się na kontry. W końcówce dwukrotnie golkipera miejscowych pokonał Adam Konieczny i Jutrzenka zdobyła bardzo ważny komplet punktów.

RKS Mechanik Radomsko – Jutrzenka Warta 0:4 (0:1)
Emilian Sulgan 32, Robert Jarecki 51, Adam Konieczny 78, 86

RKS Mechanik: Dawid – Dryja (60’ Grabarczyk), Frączyk, Kolba, Majewski (60’ Kornacki) – Michalski (69’ Perliński), Nowak, Szymczak, J. Tazbir – Walioszczyk, Antczak ż (60’ Lewacki).

Jutrzenka: Pasiński – Kosecki, Kulczyński, Pawlak, Armatys – Sulgan, Rymarski (88’ Frąszczak), Dudek, Potocki – Jarecki (80’ Korona), Różycki (74’ Konieczny).