Remisowy szlagier w Wolborzu

Za nami pięć spotkań 8. kolejki w piotrkowskiej klasie okręgowej. W najciekawszym spotkaniu wicemistrz poprzedniego sezonu Szczerbiec Wolbórz zremisował z liderem tabeli Stalą Niewiadów. Potknięcie Stali wykorzystała Ceramika Opoczno, która wygrała z LKS Lubochnia i zniwelowała dystans do jednego punktu.

Stal przyjechała do Wolborza po siódmą wygraną i do przerwy wydawało się, że ten cel osiągnie. Prowadziła bowiem 1:0 po trafieniu Adriana Gaugiera. Znacznie ciekawiej było po przerwie. Podopieczni Ireneusza Komara ruszyli do ataku i wyrównali po strzale Norberta Sypułka. Stal chwilę później odzyskała prowadzenie za sprawą Patryka Zielonki, ale ostatnio słowo należało do gospodarzy. Wynik spotkania ustalił Piotr Kowalewski i mecz zakończył się podziałem punktów.

Nie może ustabilizować formy Włókniarz Moszczenica. Spadkowicz z IV ligi łódzkiej zostawił punkty w Rzeczycy remisując z ligowym beniaminkiem. Punkt Włókniarzowi uratował w doliczonym czasie gry Marcin Brylikowski. 8. kolejkę zakończą dwa niedzielne spotkania. W Piotrkowie Trybunalskim Grabka Grabica podejmie rezerwy Omegi Kleszczów, a w Mniszkowie miejscowy LKS zagra z GUKS Gorzkowice.