Andrespolia rozbiła Zjednoczonych

Wielką niespodzianką zakończyło się spotkanie 12. kolejki IV ligi łódzkiej pomiędzy Andrespolią Wiśniowa Góra a Zjednoczonymi Stryków. Beniaminek rozgrywek wygrał pewnie z wyżej notowanymi rywalami 3:0 (1:0). Tym samym podopieczni trenera Tomasza Karasińskiego opuścili przedostatnią pozycję w ligowej tabeli.

Początek spotkania wyraźnie należał do gospodarzy. Andrespolia prowadziła grę i już w 4. minucie mogła objąć prowadzenie. Piłkę do siatki posłał co prawda Rafał Kuchciak, ale w momencie podania, zdaniem arbitra, był na pozycji spalonej. Co się odwlecze to nie uciecze. W 12. minucie Marcina Pająka pokonał Damian Kopa i Andrespolia objęła prowadzenie. Od tego momentu wiśniowogórzanie kontrolowali przebieg pojedynku i na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 1:0 dla gospodarzy.

Ostre słowa szkoleniowca gości Tomasza Szcześniaka wyraźnie podziałały. Po zmianie stron Zjednoczeni wyraźnie ruszyli do ataku. Strykowianie niezmiernie aktywni byli w środkowej strefie boiska, ale nie przełożyło się to na klarowne sytuacje. Andrespolia nastawiła się głównie na kontry. W 68. minucie po jednej z nich na 2:0 podwyższył Kuchciak. Napastnik gospodarzy w 83. minucie ustalił końcowy rezultat fantastycznym strzałem z pierwszej piłki po dośrodkowaniu Przemysława Wilka.

Andrespolia Wiśniowa Góra – Zjednoczeni Stryków 3:0 (1:0)
Bramki: Damian Kopa 12, Rafał Kuchciak 68, 83

Andrespolia: Magini – Ciszewski, Milczarek, Grzybowski, Leonow – Rakowski (46′ Gumel), Wilk (86′ Mucha), Sławiński ż (62′ Jaśkiewicz), Kurzawa – Kuchciak, Kopa.

Zjednoczeni: Pająk – Majewski (70′ Stanisławski), Sender, Wróblewski ż, Bełdziński – Ziober, Podedworny ż (80′ Chmielewski), Buchowicz, Lenart – Rożniata, Kiwak (62′ Wieloch).