Jutrzenka Warta nie przestaje zadziwiać

Piłkarze Jutrzenki Warta wygrali na własnym boisku 1:0 (0:0) z Zawiszą Pajęczno w spotkaniu kończącym 12. kolejkę IV ligi łódzkiej. Beniaminek nie przestaje zadziwiać. Po objęciu zespołu przez trenera Tomasza Muchińskiego zawodnicy Juve nie doznali goryczy porażki, regularnie punktują i wyrastają na czarnego konia obecnych rozgrywek.

Mecz z zaprawionymi w czwartoligowych bojach zawodnikami Zawiszy był dla gospodarzy bardzo trudną przeprawą. Przez pierwsze dwa kwadranse obie ekipy miały swoje okazje na objecie prowadzenia, ale nie potrafiły wykończyć nadarzających się sytuacji. Najlepszą okazję na gola miał w 25. minucie Maciej Dudek, ale piłka po jego strzale z bliskiej odległości odbiła się od słupka. W 40. minucie defensorzy Jutrzenki wybili piłkę z linii bramkowej, a w doliczonym czasie gry pierwszej odsłony w poprzeczkę trafił Emilian Sulgan.

Drugie czterdzieści pięć minut było podobne. Gra była wyrównana, a większość akcji toczyła się w środkowej strefie boiska. Kibice zgromadzeni na trybunach na bramkę musieli czekać do 73. minuty. Wtedy na listę strzelców wpisał się Adam Konieczny. Gospodarze mogli pójść za ciosem, ale pięć minut później Oktawian Maliszewski nie wykorzystał rzutu karnego. W końcówce pojedynek się zaostrzył, a przykładem tego była duża ilość żółtych kartek. W wyniku dwóch napomnień boisko musiał opuścić Marcin Kosecki. Jutrzenka przez kilka minut musiała radzić sobie w personalnym osłabieniu, ale szczęśliwie udało się jej doprowadzić korzystny rezultat do końcowego gwizdka.

Jutrzenka Warta – Zawisza Pajęczno 1:0 (0:0)
Bramka: Adam Konieczny 73

Jutrzenka: Pasiński – Kosecki żż cz 86’, Kulczyński, Pawlak, Armatys – Sulgan (63’ Różycki), Dudek, Maliszewski (90’ Korona), Potocki ż – Jarecki (52’ Rymarski), Konieczny ż.

Zawisza: Wnuk ż – Błach ż, Orzesik, Pałyska, Wilkoszewski ż – Mielczarek, Dwornik, Juszczyk (68’ Krężel ż), Piłatowski (72’ Rydz ż) – Wira, Grabowski.