CLJ: GKS Bełchatów nie dał rady Cracovii

Porażką GKS Bełchatów z Cracovią 1:2 (1:1) zakończyło się spotkanie 13. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Młodzi bełchatowianie prowadzili w tym spotkaniu, ale później oddali inicjatywę rywalom i nie dopisali do swojego dorobku nawet punktu. Ważny krok w walce o awans zrobił natomiast UKS SMS Łódź.

Bełchatowianie wyszli na prowadzenie w 28. minucie po trafieniu Jacka Blocha. Ich radość nie trwała jednak długo ponieważ kilka minut później wyrównał Dawid Pawlusiński. Po przerwie piłkarze z Krakowa zdobyli zwycięskiego gola z rzutu karnego. Pewnym egzekutorem jedenastki był Marcin Szymczak.

Ważne zwycięstwo w kontekście awansu do fazy finałowej odniósł UKS SMS Łódź. Piłkarze ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego wygrali w derbowym pojedynku z ŁKS Łódź 3:0 po golach: Bartłomieja Maćczaka, Adriana Marciocha i Rafała Biernata. Tym samym UKS SMS wykorzystał potknięcie drugiej w tabeli Legii i zmniejszył stratę punktową do warszawian do trzech oczek.