Siódma wygrana rezerw Sokoła

Sokół II Aleksandrów wygrał siódmy mecz w rundzie jesiennej łódzkiej klasy okręgowej. Zespół prowadzony przez Piotra Soczyńskiego był bez wątpienia faworytem konfrontacji z Ostrovią Ostrowy. Zielono-biali nie zawiedli, pewnie pokonując rywala 3:0 (2:0).

Sokół II od pierwszego gwizdka ruszył do zdecydowanych ataków. Podopieczni trenera Piotra Soczyńskiego już w pierwszym kwadransie stworzyli sobie kilka okazji do objęcia prowadzenia, jednak zawodziła skuteczność. Bliscy pokonania golkipera drużyny przyjezdnych byli: Patryk Pietrasiak i Kamil Osajda. Aleksandrowianie dopięli swego dopiero w 30. minucie, kiedy to Jakub Bistuła wykazał się największym sprytem w polu karnym Ostrovii, wykorzystując podbramkowe zamieszanie. Ten sam zawodnik tuż przed przerwą technicznym uderzeniem podwyższył prowadzenie.

Po zmianie stron gospodarze nadal posiadali optyczną przewagę, nie stwarzali sobie jednak aż tylu dogodnych okazji strzeleckich co przed przerwą. W 70. minucie w polu karnym Ostrovii sfaulowany został Kamil Urbanowicz i arbiter wskazał podyktował rzut karny. Pewnym jego egzekutorem okazał się Kamil Osajda. Zielono-biali mogli podwyższyć prowadzenie kilka chwil później, lecz golkipera przyjezdnych najpierw wyręczyła poprzeczka, a chwilę później słupek.

Sokół II Aleksandrów – Ostrovia Ostrowy 3:0 (2:0)
Bramki: Jakub Bistuła 30, 42, Kamil Osajda 70-karny