Tomasz Walioszczyk zrobił różnicę

RKS Mechanik Radomsko na fali wznoszącej. Po okresie słabszych występów drużyna trenera Artura Kowalskiego (na zdjęciu) wskoczyła we właściwe tory i w bardzo ważnym spotkaniu pokonała przed własną publicznością Zawiszę Pajęczno 2:0 (0:0). Obie bramki dla radomszczańskiej drużyny strzelił Tomasz Walioszczyk.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany, a obie drużyny skupiły się na grze defensywnej. Zdecydowanie więcej emocji przyniosła druga odsłona. Od ataków rozpoczęli ją zawodnicy z Pajęczna. Najlepszą sytuację Zawisza stworzył po strzale Tomasza Krężela, ale na posterunku był Przemysław Rudak. W odpowiedzi RKS Mechanik zdobył gola. Na strzał z ostrego kąta zdecydował się doświadczony Tomasz Walioszczyk i Patryk Smolarz musiał wyciągać piłkę z bramki. Na siedem minut przed końcem meczu w roli głównej ponownie wystąpił Walioszczyk. Wykorzystał podanie Kamila Nowaka i z olimpijskim spokojem ograł obrońców oraz bramkarza posyłając piłkę do bramki.

RKS Mechanik Radomsko – Zawisza Pajęczno 2:0 (0:0)
Tomasz Walioszczyk 60, 83

RKS Mechanik: Rudak – Michalski (46′ Machura), Frączyk, Perliński, Lewacki – Nowak, Szymczak, Walioszczyk (88′ Bąbka), Tazbir, Piasecki (65′ Grabarczyk) – Majewski (46′ Kornacki)

Zawisza: Smolarz – Brożyna, Dwornik, Grabowski, Juszczyk – Krężel, Mielczarek (75′ Popiel), Okrzesik, Pałyska, Wilkoszewski – Piłatowski