Amatorzy nie wyszli na drugą połowę

Tylko 45 minut trwał mecz ostatniej kolejki sieradzkiej klasy A (grupa II) pomiędzy Amatorami Zapolice i UKS Ustków. Gospodarze przystąpili do spotkania w dziewiątkę i po pierwszej połowie przegrywali z wyżej notowanym rywalem aż 0:8. W przerwie trzech piłkarzy z Zapolic zgłosiło kontuzję i tym samym mecz nie został wznowiony.

Ciężko było zebrać nam skład na to spotkanie – przyznaje Małgorzata Gołębiowska, kierownik drużyny z Zapolic. – Kilku zawodników deklarowało w piątek wieczorem swoją obecność, ale na mecz się nie stawili. Mam nadzieję, że w przerwie między rundami jakoś to poskładamy i wiosną będziemy dysponować szerszą kadrą – dodaje kierownik zespołu.

Amatorzy Zapolice zakończyli rundę jesienną na jedenastym miejscu w tabeli z dorobkiem piętnastu punktów (4 wygrane, 3 remisy i 9 porażek). Wynik spotkania z UKS Ustków zostanie z pewnością zweryfikowany jako walkower dla przyjezdnych, a zgodnie z przepisami utrzymany będzie wynik z boiska (0:8).