Cenna wygrana Brunatnych w Olsztynie

PGE GKS Bełchatów pokonał w Olsztynie miejscowy Stomil 2:0 (0:0) w meczu 18. kolejki I ligi. Tym samym Brunatni zrewanżowali się za porażkę z pierwszego meczu rundy jesiennej. Bramki dla drużyny Rafała Ulatowskiego zdobyli w drugiej połowie Lukas Klemenz (na zdjęciu) i Seweryn Michalski. Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach atmosferycznych.

Na boisku zalegały ogromne kałuże, które przeszkadzały w dokładnym rozegraniu piłki. Pierwsi opanowali grę bełchatowianie, którzy zaczęli stwarzać sytuacje pod bramką Piotra Skiby. Najlepszą miał w 26. minucie Łukasz Wroński. Potężnie strzelił z dystansu i golkiper Stomilu miał duże trudności z obroną tego uderzenia. Do przerwy było 0:0.

W drugiej połowie obie drużyny bardziej skupiały się na defensywie niż na konstruowaniu akcji ofensywnych. Z boiska wiało nudą, a gra toczyła się w środku pola. W 69. minucie Brunatni egzekwowali rzut rożny. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Lukasz Klemenz i pokonał Skibę. Siedem minut później bełchatowianie podwyższyli prowadzenie. Po zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki skierował Seweryn Michalski. W końcówce gospodarze stworzyli kilka sytuacji pod bramką Pawła Lenarcika, ale bełchatowianie nie wypuścili już cennego zwycięstwa z rąk i wzbogacili tym samym swoje konto o 3 punkty.

Stomil Olsztyn – PGE GKS Bełchatów 0:2 (0:0)
Lukas Klemenz 69, Seweryn Michalski 76

PGE GKS Bełchatów: Lenarcik – Cverna, Kuban, Wroński (84′ Stanisławski), Papikyan – Klemenz, Rachwał, Serafin (76′ Witasik), Michalski, Flis ż – Demianiuk (88′ Flaszka)