Pewna pucharowa wygrana ŁKS

Łódzki Klub Sportowy wygrał z Zawiszą Rzgów 6:0 w wyjazdowym spotkaniu V rundy Pucharu Polski okręgu łódzkiego. Podopieczni trenera Marka Chojnackiego losy awansu rozstrzygnęli już po pierwszej odsłonie, po której prowadzili 3:0. Tym samym łodzianie razem z Sokołem Aleksandrów reprezentować będą okręg łódzki w dalszej fazie pucharowej rywalizacji.

Od pierwszej minuty meczu goście kontrolowali przebieg rywalizacji i starali się szybko otworzyć wynik meczu. W 16. minucie groźnej kontuzji kolana doznał Piotr Czernik i trener Zawiszy Jacek Włodarczewski był zmuszony przeprowadzić pierwszą zmianę. Na placu gry pojawił się Piotr Grzejdziak. To wprowadziło trochę zamieszania w poczynania miejscowych. Ten moment wykorzystali przyjezdni. W 24. minucie Marcina Zielińskiego pokonał Rafał Serwaciński. Łodzianie poszli za ciosem i chwilę później prowadzili 2:0. Na listę strzelców wpisał się Aleksander Ślęzak. Rzgowianie mogli podjąć rękawicę w 35. minucie. Po wyjściu sam na sam z bramkarzem Łukasz Wiśniewski posłał piłkę obok Michała Kołby, ale przeleciała ona minimalnie obok słupka. Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się jeszcze przed przerwą. W 44. minucie trzeciego gola dla łodzian strzelił Mariusz Cichowlas.

W drugiej połowie łodzianie nie mieli zamiaru zwalniać tempa pojedynku tylko pokusili się o kolejne bramki. Już w 48. minucie fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Artur Golański. Zawisza nie otrząsnął się jeszcze po tej stracie, a chwilę później Zieliński ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Cichowlas. Od tego momentu gra obu drużyn toczyła się w środku pola. Rzgowianie dążyli do zdobycia honorowej bramki, ale nie byli w stanie przebić się przez wysoko ustawioną defensywę rywali. W 67. minucie po szybkiej kontrze szóstą bramkę dla ŁKS strzelił rezerwowy Łukasz Dynel. Dziesięć minut później w wyniku dwóch napomnień żółtą kartką boisko musiał opuścić Ślęzak. Mimo personalnego osłabienia goście nie mieli problemu z utrzymaniem korzystnego rezultatu i pewnie wywalczyli awans do fazy wojewódzkiej Pucharu Polski.

Zawisza Rzgów – ŁKS Łódź 0:6 (0:3)
Rafał Serwaciński 24, Aleksander Ślęzak 32, Mariusz Cichowlas 44, 51, Artur Golański 48, Łukasz Dynel 67

Zawisza: Zieliński – Czernik (16′ Grzejdziak), Piotrowski, Dolewka ż, Rechciński (76′ D. Sztandor) – Gałkiewicz, B. Sztandor (57′ Cander), Olszewski, Klimek – Perek, Wiśniewski (68′ Kulik).

ŁKS: Kołba – Filipiak, Zimoń (83′ Miller), Pawlak, Golański (68′ Pryzel) – Terentiev, Ostalczyk (57′ Kacela), Szumer (46′ Dynel), Cichowlas – Serwaciński, Ślęzak żż cz 75′.