Porażka PGE GKS w ostatnim meczu

PGE GKS Bełchatów przegrał swoje ostatnie ligowe spotkanie w tym roku. Podopieczni Rafała Ulatowskiego ulegli Chojniczance Chojnice 0:2 (0:2) w ramach 19. kolejki I ligi. Po stracie gola bełchatowianie starali się szybko wyrównać i narazili się tym samym na kontry. Po jednej z nich gospodarze podwyższyli prowadzenie i z Chojnic PGE GKS wyjechał bez zdobyczy punktowej.

Gospodarze bardzo szybko wyszli na prowadzenie. W 4. minucie w polu karnym bełchatowian faulu dopuścił się golkiper Brunatnych. Jedenastkę pewnie wykorzystał Przemysław Pietruszka. Szybkie otwarcie pojedynku sparaliżowało przyjezdnych. Chojniczanka posiadała wyraźną przewagę, a goście próbowali odrobić stratę sporadycznymi atakami. W 23. minucie po wrzutce w pole karne silnym strzałem głową popisał się Przemysław Czerwiński i pokonał Pawła Lenarcika. Od tego momentu spotkanie się wyrównało, a Chojniczanka zwolniła tempo gry. Bełchatowianie starali się jeszcze przed przerwą odrobić część strat, ale to miejscowi mieli klarowniejsze okazje.

Po zmianie stron na boisku nic ciekawego się nie działo. Gospodarze kontrolowali przebieg gry, a przyjezdni próbowali swoich okazji w stałych fragmentach gry. Dopiero na dwadzieścia minut przed końcem pojedynku podopieczni trenera Rafała Ulatowskiego zdecydowanie ruszyli do ataku. Piłkarze z Chojnic cofnęli się do defensywy, a inicjatywę przejęli goście. Momentem zwrotnym mogła być 75. minuta, kiedy po uderzeniu Patryka Rachwała piłka odbiła się od poprzeczki. Niestety była to jedyna okazja PGE GKS. Bełchatowianom nie udało się nawet zmniejszyć rozmiaru porażki i 2015 rok zakończyli porażką.

Chojniczanka Chojnice – PGE GKS Bełchatów 2:0 (2:0)
Bramki: Przemysław Pietruszka 5-karny, Przemysław Czerwiński 23

PGE GKS: Paweł Lenarcik – Lukas Klemenz, Seweryn Michalski, Václav Cverna ż, Marcin Flis – Patryk Rachwał, Lukas Kuban ż – Aghvan Papikyan (85’ Dawid Flaszka), Jakub Serafin ż (58’ Szymon Stanisławski), Łukasz Wroński – Cezary Demianiuk (46’ Hieronim Gierszewski).