Porażka Startu z juniorami Sport Perfect

Porażki w swoim pierwszym meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym doznali piłkarze Startu Brzeziny. Podopieczni grającego trenera Marcina Olejniczaka przegrali w Łodzi na boisku przy ulicy Czajkowskiego z juniorami Sport Perfect Łódź 0:3 (0:0). Po pierwszej wyrównanej połowie w drugiej brzezinianie dokonali znacznych zmian w składzie i oddali inicjatywę rywalom.

Pierwsza połowa meczu nie była porywająca. Większość akcji toczyła się w środku pola i obie drużyny rzadko stwarzały zagrożenie. Na pierwszy strzał trzeba było czekać dopiero do 32. minuty. Po szybkiej akcji lewą stroną boiska i szybkim indywidualnym rajdzie z piłką silne uderzenie na bramkę Sport Perfect oddał Dominik Jedynak, a futbolówka odbiła się od słupka i opuściła plac gry. Gospodarze nie byli w stanie w pierwszej odsłonie zagrozić bramce strzeżonej przez Michała Jaworowskiego. W końcówce szansę na zmianę rezultatu miał Kamil Walczak, który otrzymał świetne podanie na prawą stronę boiska od Jarosława Janowskiego. Napastnik Startu próbował dośrodkować, a piłka lecąc szerokim łukiem odbiła się od słupka. Na prezerwę obie ekipy schodziły przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie na placu gry w szeregach Startu pojawiło się czterech juniorów w tym testowany gracz z LKS Gałkówek Ireneusz Samiec. Gospodarze bardzo szybko wykorzystali świeżość młodych zawodników z Brzezin. W 47. minucie Jaworowskiego pokonał Damian Nowak. Napastnik Sport Perfectu poszedł za ciosem i siedem minut później strzelił swojego drugiego gola. Start próbował odrobić chociaż częściowo straty, ale nie był w stanie zaskoczyć defensywy łodzian. Podopieczni trenera Krzysztofa Kamińskiego grali pewnie w obronie i nastawili się na kontry. W 85. minucie po jednej z nich na listę strzelców wpisał się Robert Badowski i tym samym ustalił końcowy rezultat na 3:0.

Sport Perfect Łódź – Start Brzeziny 3:0 (0:0)
Bramki: Damian Nowak 47, 54, Robert Badowski 85

Start: Jaworowski – Jedynak, Janowski, Grzywacz, Poździej – Smuga, Krauze, Olejniczak, Pabiniak, Swaczyna – Ciesielski, na zmiany wchodzili: Lindner, Szubert, Samiec, Skwarka, Kolasa, Pietrasik, Walczak.