Cztery bramki Rafała Serwacińskiego

Znakomicie do nowego zespołu wprowadził się Rafał Serwaciński. Nowy nabytek trzecioligowej Warty Sieradz w swoim debiucie poprowadził sieradzan do efektownego zwycięstwa nad LKS Zapole (sieradzka klasa okręgowa). Piłkarz cztery razy posyłał piłkę do siatki rywali, a Warta pewnie pokonała gości 7:0 (5:0).

Losy meczu zostały rozstrzygnięte już w pierwszej połowie. Festiwal strzelecki rozpoczął w 6. minucie Rafał Serwaciński. Chwilę później na 2:0 podwyższył Michał Bogdan. Warta zdecydowanie dominowała nad rywalem z okręgówki. LKS Zapole starał się przeprowadzać kontry, ale szybko były one przerywane w środku pola. W 18. minucie były zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego zdobył swojego drugiego gola. Błyskawicznie snajperskiego kroku dotrzymywał mu Bogdan, który dwie minuty później również po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Jeszcze przed przerwą hat-tricka skompletował Serwaciński i Warta wysoko prowadziła 5:0.

Po zmianie stron sieradzanie zwolnili tempo gry. Warta grała spokojną piłkę w pełni kontrolując przebieg rywalizacji. LKS Zapole nie był w stanie zdobyć nawet honorowej bramki. Gospodarze wykorzystali błędy przyjezdnych. W 62. minucie szóstą bramkę w tym pojedynku dla trzecioligowca zdobył Jarosław Szyc, a końcowy rezultat ustalił w 84. minucie Serwaciński. Tym samym Warta kontynuuje zwycięską serię sparingową.

Warta Sieradz – LKS Zapole 7:0 (5:0)
Rafał Serwaciński 6, 18, 35, 84, Michał Bogdan 9, 20, Jarosław Szyc 62

Warta: I połowa: Adamek – Sosnowski, Łochowski, Kardas, P. Kobierski – Idzikowski, Wałęski, Mitek, Bogdan – Serwaciński, Narożnik, II połowa: Adamek – P. Kobierski, Krymarys, Kardas, Nawrocki – Stasiak, Jezierski, Bogołębski, Szyc – M. Kobierski, Serwaciński.