Skromna wygrana Pelikana z Widzewem

Zwycięstwo w swoim kolejnym meczu sparingowym odnieśli piłkarze trzecioligowego Pelikana Łowicz. Podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka pokonali na obiekcie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu RTS Widzew Łódź (IV liga łódzka) 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił w drugiej odsłonie Michał Adamczyk.

Mecz nie był w pierwszej połowie porywający. Żadna ze stron nie potrafiła stworzyć sobie klarownych okazji. Gospodarze co prawda pokonali Michała Sokołowicza jednak gol został nie uznany ze względu na pozycję spaloną, na której znalazł się Rafał Parobczyk. W odpowiedzi na bramkę łowiczan uderzał Bartłomiej Gromek, ale bez powodzenia. W 22. minucie urazu doznał Adrian Budka i w jego miejsce na placu gry pojawił się Mateusz Milczarek. W dalszej części pierwszej odsłony dominowała niedokładność z obu stron. Poczynaniami na boisku rządziły indywidualne błędy.

Druga część pojedynku rozpoczęła się od ataków Widzewa. Najlepszą okazję na zmianę rezultatu miał Michał Bondara, który w idealnej sytuacji uderzył wprost w Aleksandra Kozioła. Pelikan skutecznie odpowiedział w 61. minucie. Niefrasobliwość zmienionych chwilę wcześniej przez trenera Marcina Płuskę zawodników wykorzystał Michał Adamczyk. Łodzianie ruszyli do odrabiania strat, ale nie udało im się zmienić oblicza pojedynku i doznali pierwszej porażki w okresie przygotowawczym.

Pelikan Łowicz – RTS Widzew Łódź 1:0 (0:0)
Bramka: Michał Adamczyk 61

Pelikan: Kozioł – Wieczorek, Nowak, Broniarek (46′ Gawlik), Żółtowski – Kurzywilk (46′ Dąbrowski, 80′ Sekuła), Kowalczyk, Bujalski, Adamczyk – Parobczyk (60′ Fabiański), Głuskho.

Widzew: I połowa: Sokołowicz (30′ Choroś) – Bartos, Dudała (30′ Czaplarski), Bargieł, Gromek – Rodak, Bończak, Budka (22′ Milczarek), Tlaga – Strus, Kowalczyk, II połowa: Choroś (60′ Reszka) – Milczarek, Czaplarski, Bargieł (60′ Dudała), Gromek – Rodak (60′ Kozieł), Bończak, Bartos (60′ Puchalski), Kowalczyk (60′ Kaczyński), Strus (60′ Pochyba) – Bondara.