Sokół bezlitosny także w sparingach

Kolejne zwycięstwo sparingowe zanotowali zawodnicy Sokoła Aleksandrów. Lider III ligi łódzko-mazowieckiej pokonał w meczu kontrolnym swojego ligowego rywala Termy Ner Poddębice 2:0 (1:0). Bramki dla zielono-białych zdobyli: Michał Michałek oraz Mariusz Zasada.

Od początku spotkania zarysowała się wyraźna przewaga podopiecznych trenera Michała Bistuły. Ner próbował rozgrywać piłkę od tyłu, jednak robił to bardzo niedokładnie, stwarzając aleksandrowianom okazje do groźnych ataków. Wynik spotkania już w 10. minucie otworzył Michał Michałek. Napastnik Sokoła wykorzystał dokładną centrę Jakuba Bistuły i głową skierował futbolówkę do siatki. Chwilę później Bistuła, po dośrodkowaniu Michała Wrzesińskiego był bliski podwyższenia rezultatu, lecz po jego strzale głową piłka trafiła w słupek. W pierwszym kwadrans gospodarze zdołali wywalczyć jedynie dwa rzuty rożne, jednak i te nie zagroziły bramce strzeżonej przez Sebastiana Ostrowskiego. W 28. minucie świetną akcją popisali się ponownie Michałek i Bistuła. Ten pierwszy stanął oko w oko z Jakubem Krzyżostaniakiem, lecz zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i ostatecznie skończyło się jedynie na rzucie rożnym. Nie minęło pięć minut, a aktywny tego dnia Bistuła miał kolejną okazję strzelecką. Tym razem po błyskawicznym rozegraniu rzutu wolnego pomocnik zielono-białych zdecydował się na uderzenie z narożnika pola karnego. Okazało się ono minimalnie niecelne. Chwilę później Damian Knera obsłużył precyzyjnym dograniem Wrzesińskiego, a ten w doskonałej sytuacji trafił jedynie w boczną siatkę.

Po zmianie stron do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. W ciągu dziesięciu minut drugiej połowy podopieczni trenera Tomasza Muchińskiego dwukrotnie zagrozili bramce Sokoła. W odpowiedzi na strzał z dystansu zdecydował się Jakub Rogalski, a Michał Chachuła końcówkami palców sparował uderzenie na rzut rożny. W ostatnim kwadransie gry oba zespoły stworzyły sobie po jeszcze jednej okazji. Najpierw z narożnika pola karnego uderzał Przemysław Różycki, a Arkadiusza Simę wyręczył Robert Przybyła. Tuż przed końcowym gwizdkiem, po prostopadłym podaniu od Patryka Pietrasiaka, sam na sam z Chachułą stanął Mariusz Zasada, ustalając wynik spotkania na 2:0.

Termy Ner Poddębice – Sokół Aleksandrów 0:2 (0:1)
Bramki: Michał Michałek 10, Mariusz Zasada 87