GKS Tychy – ŁKS Łódź – 3:1 (2:0) – zapis live

Oba kluby grały przed laty w najwyższej klasie rozgrywkowej i oba mają ambicję na powrót do piłkarskiej elity. Drugoligowy GKS Tychy grał dziś sparingowe spotkanie z trzecioligowym ŁKS Łódź. Gospodarze wygrali 3:1 (2:0). Nasz portal prowadził z tego meczu relację live. Poniżej jej zapis.

Największym sukcesem założonego w 1971 roku GKS Tychy było wicemistrzostwo Polski wywalczone w sezonie 1975/76. Po raz ostatni w najwyższej klasie rozgrywkowej występował zaś w sezonie 1996/97 jako Sokół Tychy (po fuzji z Sokołem Pniewy). Obecnie gra w II lidze i ma ambicje wywalczenia awansu na zaplecze Ekstraklasy. GKS prowadzi dobrze znany w naszym regionie duet: Kamil KiereśAndrzej Orszulak (prowadzili razem GKS Bełchatów).

Keeza - TychyCiekawostką może być to, że oba kluby ubiera jedna firma. Partnerem technicznym GKS Tychy i ŁKS Łódź jest KEEZA z Aleksandrowa Łódzkiego.

O 12:00 GKS Tychy gra z Odrą Opole, a o 15:00 zmierzy się z ŁKS. Silniejszy skład trenerski duet Kiereś-Orszulak ma wystawić przeciwko drużynie Roberta Szwarca.

Niewykluczone, że ŁKS będzie dziś testował kolejnych piłkarzy. Szkoleniowiec łódzkiej drużyny nie ukrywa, że szuka bramkarza i napastnika.

GKS Tychy przegrał z Odrą Opole 1:4 (0:3) w pierwszym swoim środowym meczu sparingowym.

14:45 – kwadrans do planowanego rozpoczęcia meczu

14:55 – powoli dobiega końca rozgrzewka, wiadomo, że w zespole ŁKS nie zagra chory Mariusz Cichowlas.

15:01 – mecz się właśnie rozpoczął

15:02 – oto wyjściowy skład ŁKS: Kołba – Fabian Woźniak, Ślęczka, Ślęzak, Pawlak – testowany, testowany, Stryjewski, Kocot, Ostalczyk – Patora
na ławce rezerwowych: Sekuterski – Damian Nowacki, Sarafiński, Pyciak.

15:08 – początek meczu należy do ŁKS, który częściej zagraża bramce gospodarzy. Jak na razie jednak bez bramek. W piątej minucie piłka znalazła się w siatce GKS Tychy, ale po krótkiej naradzie sędziowie nie uznali gola.

15:10 – facebookowy profil GKS Tychy podał również skład gospodarzy: Igaz – Mateusz Grzybek, Górkiewicz, Tanżyna, Mańka – Rutkowski, Szumilas, Glanowski, Grzeszczyk, Mączyński – Pląskowski

Pelikan - ŁKS - sparing (8)

Dla ŁKS to już czwarty zimowy sparing. Wcześniejsze trzy wygrał, strzelając w nich aż 14 bramek.

15:13 – za chwilę pierwszy kwadrans meczu będzie za nami. Jest 0:0.

15:16 – mecz z lekką przewagą Łódzkiego Klubu Sportowego. W składzie drużyny Roberta Szwarca jest dwóch testowanych zawodników.

15:21 – po dwudziestu minutach obie drużyny egzekwowały po jednym rzucie rożnym. Bez efektu bramkowego.

15:23 – było groźnie pod bramką tyszan, w ostatniej chwili obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo. Gra ŁKS może się podobać.

15:26 – znów gorąco pod bramką GKS Tychy, bramka dla ŁKS wisi w powietrzu.

15:28 – teraz groźnie pod bramką Michała Kołby. Gospodarze mają rzut wolny z odległości około 20 metrów.

15:29 – Kołba na posterunku – broni uderzenie gracza GKS Tychy i nadal mamy bezbramkowy wynik.

15:30 – rzut wolny teraz dla ŁKS – minimalnie niecelny strzał – po 30. minutach – 0:0.

15:34 – od kilku minut gra toczy się w środku pola. Mecz się wyrównał.

15:36 – bramka dla GKS Tychy – drugoligowiec obejmuje prowadzenie 1:0!

15:37 – strzelcem gola Tomasz Górkiewicz, który wykorzystał dośrodkowanie Wojciecha Szumilasa.

15:40 – GKS Tychy zdobył nie tylko gola, ale i przewagę na boisku. Przed chwilą egzekwował drugi rzut rożny.

15:45 – rzut karny dla GKS Tychy i drugi gol dla drugoligowca – 2:0!

15:46 – Z jedenastu metrów Michała Kołbę pokonał Łukasz Grzeszczyk.

15:47 – Koniec pierwszej połowy. GKS Tychy prowadzi z ŁKS Łódź 2:0.

15:54 – rozpoczynamy drugą część spotkania.

16:00 – wracając jeszcze do przebiegu pierwszej odsłony to nic nie wskazywało do 30. minuty na to, że ŁKS będzie przegrywał różnicą dwóch bramek. W ostatnim kwadransie do głosu doszedł jednak GKS Tychy.

16:01 – gospodarze nie zwalniają – przed chwilą mogło być już 3:0.

16:04 – jeden z łódzkich zawodników na spalonym, przy piłce GKS Tychy.

16:07 – znów ofsajd jednego z graczy ŁKS Łódź. Podopieczni Roberta Szwarca chcą szybko strzelić kontaktowego gola.

16:10 – kwadrans drugiej połowy za nami – 2:0 dla GKS Tychy.

16:14 – rzut rożny dla GKS Tychy, w kornerach mamy 3:1 dla gospodarzy.

16:18 – 2:1 – bramkę dla ŁKS strzelił Tomasz Ostalczyk!

16:21 – jest 72. minuta spotkania – ŁKS idzie za ciosem, teraz przewaga należy do drużyny Roberta Szwarca. Czy w Tychach jeszcze padnie gol?

16:25 – kwadrans do końca.

16:30 – przed chwilą ŁKS egzekwował rzut rożny, ale bez efektu bramkowego. Na niespełna dziesięć minut przed końcem nadal przegrywa 1:2.

16:35 – niecałe pięć minut do końca. ŁKS nie przestaje atakować bramki gospodarzy. Przed chwilą była szansa na remis.

16:36 – jest bramka, ale dla GKS Tychy. 3:1 dla gospodarzy, którzy są już o krok od prestiżowego zwycięstwa.

16:37 – strzelcem gola Piotr Kokoszka.

16:40 – koniec meczu, dziękujemy za uwagę!