Porażka Sokoła Aleksandrów z Polonią Bytom

Zawodnicy lidera III ligi łódzko-mazowieckiej Sokoła Aleksandrów przegrali, w rozegranym w czwartkowe popołudnie w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym PTAK w Gutowie Małym, meczu kontrolnym z drugoligową Polonią Bytom 0:2 (0:1). Spotkanie należało do wyrównanych, a obie drużyny stworzyły sobie po kilka klarownych okazji.

Jako pierwsi groźnie zaatakowali bytomianie, a Marcina Lachowskiego ofiarną interwencją powstrzymał Przemysław Woźniczak. W 8. minucie, po błędzie defensywy bytomian, piłkę przed polem karnym przejął Patryk Pietrasiak. Napastnik zielono-białych zdecydował się na próbę przelobowania interweniującego golkipera Polonii, lecz futbolówka przeleciała nad bramką. Kwadrans później, po dośrodkowaniu Michała Łabędzkiego, zakotłowało się w polu karnym drugoligowca. Żaden z graczy Sokoła nie zamknął jednak akcji, a defensorzy Polonii, choć na raty, oddalili zagrożenie od bramki. Chwilę później swojej szansy strzałem z dystansu szukał Jakub Rogalski, lecz uderzenie młodego skrzydłowego zielono-białych poszybowało nad bramką. W 44. minucie aleksandrowianie przeprowadzili błyskawiczną kontrę, drugoligowcy zdołali zażegnać niebezpieczeństwo, powstrzymując szarżującego w okolicach pola karnego Michała Wrzesińskiego. Jednocześnie podopieczni trenera Ireneusza Kościelniaka szybko skontrowali, a dobrą okazję zmarnował Michał Zieliński. W odpowiedzi po dośrodkowaniu Mariusza Zasady, głową uderzał Pietrasiak, ale i jemu zabrakło nieco precyzji. Ostatnie słowo w pierwszej części spotkania należało jednak do bytomian. Dośrodkowana z rzutu rożnego futbolówka spadła wprost pod nogi Łukasza Rylukowskiego, który silnym uderzeniem z okolic jedenastego metra pokonał Karola Domżała.

Po zmianie stron Polonia bardzo szybko wzięła się do roboty, podwyższając wynik spotkania już w 48. minucie. W sytuacji sam na sam z Sebastianem Ostrowskim znalazł się Daniel Ciechański, który efektowną podcinką skierował futbolówkę do siatki. Po strzeleniu drugiego gola drugoligowiec skupił się na zabezpieczeniu gry w defensywie, szukając jedynie gry z kontry. To otworzyło pole gry aleksandrowianom, jednak podopieczni trenera Michała Bistuły przez długi okres czasu nie potrafili zagrozić bramce bytomian. Dopiero na kwadrans przed końcem spotkania przed doskonałą okazją stanął Michał Michałek. Napastnik zielono-białych wpadł w pole karne rywala i strzałem w krótki róg próbował zaskoczyć golkipera bytomian, ten jednak końcami palców zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Kilka chwil później, na wysokości zadania stanął Ostrowski, który wybronił mierzone uderzenie z rzutu wolnego. W ostatniej akcji meczu, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Bistuły, niecelnie główkował Patryk Malinowski.

Polonia Bytom – Sokół Aleksandrów 2:0 (1:0)
Bramki: Łukasz Rylukowski 45, Daniel Ciechański 48

Sokół Aleksandrów: Domżał (46′ Ostrowski) – Zasada (75′ Bogusz), Woźniczak (80′ Urbanowicz), Zwoliński (46′ Golański), Łabędzki (75′ Zwoliński) – Wrzesiński (46′ Łągiewczyk), Knera (80′  Malinowski), Marciniak (46′ Pecyna), Chojecki (46′ Jakub Bistuła) – Rogalski (46′ Michałek), Pietrasiak (60′ Chojecki).