Pewna wygrana Zawiszy Pajęczno

Zawisza Pajęczno wygrał z Czarnymi Rząśnia 3:1 (2:0) w jedynym piątkowym spotkaniu kontrolnym, które odbyło się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Bełchatowie. Podopieczni trenera Tomasza Jaworskiego (na zdjęciu) losy meczu rozstrzygnęli już w pierwszej połowie, a w drugiej kontrolowali przebieg gry i konsekwentnie wykorzystali błędy rywali.

Przygotowania do ligowej wiosny w Pajęcznie idą jak burza. Zawisza tydzień temu skromnie 1:0 pokonał inną drużynę z sieradzkiej klasy okręgowej Gal-Gaz Galewice. Trener Tomasz Jaworski może być zadowolony ze swoich podopiecznych. Piłkarze z Pajęczna w pierwszej połowie piątkowego meczu zdobyli dwa gola. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Dawid Pałyska, a kwadrans później Jakub Juszczyk.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla piątej drużyny sieradzkiej okręgówki. W 47. minucie kontaktowego gola strzelił Kamil Kuszewski. Zawisza kontrolował przebieg dalszej rywalizacji i w 75. minucie zdołał powiększyć przewagę po tym jak piłkę do siatki posłał Damian Dwornik. Pajęcznianie wygrali kolejne spotkanie kontrolne z rzędu, a za tydzień zmierzą się z WKS Wieluń.

Zawisza Pajęczno – Czarni Rząśnia 3:1 (2:0)
Bramki: Dawid Pałyska 20, Jakub Juszczyk 35, Damian Dwornik 75 – Kamil Kuszewski 47

Zawisza: Wnuk – Wilkowiecki, Okrzesik, Pałyska, Boras – Piłatowski, Leszczyk, Dwornik, Juszczyk – Krężel, Mielczarek, na zmiany wchodzili: Smolarz, Popiel, Błach, Wójcicki.