Jutrzenka wygrała dzięki testowanym

Rewelacja rundy jesiennej IV ligi łódzkiej Jutrzenka Warta wygrała kolejny mecz kontrolny w okresie przygotowawczym. W sobotę siódma ekipa półmetka sezonu wygrała na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Konstantynowie Łódzkim z LKS Kwiatkowice (sieradzka klasa okręgowa) 3:2 (1:1).

Spotkanie dla czwartoligowca nie było łatwa przeprawą. Wicelider rozgrywek sieradzkiej klasy okręgowej zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko. Jutrzenka w pierwszej odsłonie zdołała strzelić tylko jednego gola. Strzelił go po ponad kwadransie gry niezawodny Rafał Różycki. Piłkarze z Kwiatkowic w pierwszej połowie nie byli w stanie strzelić wyrównującej bramki.

Zmieniło się to dopiero po krótkiej przerwie. Chwilę po wznowieniu gry wyrównującego gola strzelił Łukasz Kubiak. Kwiatkowiczanie poszli za ciosem i chwilę później wyszli na prowadzenie po trafieniu Dariusza Szymanka. W 60. minucie było 2:2 – na listę strzelców wpisał się testowany zawodnik z LKS Kobierzycko Łukasz Mizerski. Nie minęło sześćdziesiąt sekund, a a Jutrzenka przechyliła szalę na swoją korzyść. Strzelcem bramki był testowany gracz z KS Chojne Michał Goliński. W dalszej części rywalizacji nic ciekawego się nie działo. Jutrzenka wygrała skromnie 3:2.

Jutrzenka Warta – LKS Kwiatkowice 3:2 (1:0)
Bramki: Rafał Różycki 17, Łukasz Mizerski 60, Michał Goliński 61 – Łukasz Kubiak 48, Dariusz Szymanek 56

Jutrzenka: Pasiński – Kosecki, Kulczyński, Pawlak, Armatys – Potocki, Dudek, Maliszewski, Mizerski – Różycki, Goliński, na zmiany wchodzili: Woźniak, Graczykowski, Nowicki, Korona, Sajda, Rymarski, Młotkiewicz.