Remis i wygrana Sokoła Aleksandrów

Lider trzeciej ligi łódzko-mazowieckiej, Sokół Aleksandrów rozegrał w sobotę dwa mecze sparingowe. Podopieczni Michała Bistuły zremisowali ze Zjednoczonymi Stryków 2:2 (0:0), a następnie pewnie pokonali LKS Rosanów 3:0 (1:0). Poniżej relacja z obu meczów, które odbyły się na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Aleksandrowie.

Pierwszy kwadrans meczu ze Zjednoczonymi upłynął pod znakiem wyrównanej gry z obu stron. Trzeba przyznać, że lepsze okazje stworzyli sobie strykowanie, którzy dwukrotnie, po dośrodkowaniach z rzutów wolnych w wykonaniu Tomasza Lenarta, zagrozili bramce strzeżonej przez Karola Domżała. W 16. minucie przed doskonałą szansą stanął Marcin Kiwak, lecz snajper czwartoligowca zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został w porę uprzedzony przez powracającego Michała Łabędzkiego. W odpowiedzi, po centrze Michała Wrzesińskiego, głową uderzał Mariusz Zasada, lecz trafił wprost w Marcina Pająka. Kilka chwil później ponownie wyborną okazję zmarnował Kiwak, który obsłużony przez Sebastiana Balcerka fatalnie skiksował mając przed sobą jedynie pustą bramkę. Tuż przed przerwą atomowym strzałem z rzutu wolnego popisał się Jakub Wróblewski, dobrze spisał się jednak Domżał.

Na druga połowę aleksandrowianie wyszli zupełnie odmienieni. Zielono-biali zamknęli strykowian na ich własnej połowie, pozwalając jedynie sporadycznie kontratakować. W 55. minucie dobrą akcję skonstruowali Dominik Pecyna i Patryk Malinowski. Ten drugi dośrodkował futbolówkę wprost na głowę Jakuba Bistuły, który minimalnie przestrzelił. Chwilę później Bistuła dopiął jednak swego i po dograniu od Wrzesińskiego, mierzonym, technicznym uderzeniem kompletnie zaskoczył Kamila Tyburskiego. Aleksandrowianie seriami marnowali kolejne doskonałe okazje strzeleckie. W 78. minucie zielono-biali zdobyli kolejnego gola. Zamieszanie w polu karnym rywala wykorzystał Krystian Bogusz, który płaskim uderzeniem posłał futbolówkę obok bezradnego Tyburskiego. Strykowanie nie dali jednak za wygraną i po niespełna 180 sekundach zdobyli kontaktową bramkę, a prostopadłe podanie od Lenarta wykorzystał Damian Sosin. Tuż przed końcowym gwizdkiem do wyrównania doprowadził grający trener Zjednoczonych, Michał Buchowicz.

Sokół Aleksandrów – Zjednoczeni Stryków 2:2 (0:0)
Bramki: Jakub Bistuła 56, Krystian Bogusz 78 – Damian Sosin 81, Michał Buchowicz 90

Sokół Aleksandrów: Domżał – Przybyła, Łabędzki ,Zwoliński, Bogusz (46′ Malinowski) – Wrzesiński, Knera, Pecyna, Bistuła, Zasada – Michałek.

W drugim z sobotnich meczów zielono-biali pewnie pokonali innego czwartoligowca – LKS Rosanów. Sokół wygrał 3:0, a na listę strzelców wpisywali się Patryk Pietrasiak, Jakub Rogalski oraz Przemysław Woźniczak.

Aleksandrowianie mogli objąć prowadzenie już w jednej z pierwszych akcji, jednak golkiper LKS poradził sobie z silnym uderzeniem Patryka Pietrasiaka. Zielono-biali na strzelenie gola potrzebowali dokładnie dwunastu minut. Dobrym podaniem popisał się Jakub Rogalski, który wyłożył futbolówkę Pietrasiakowi, a ten z kilku metrów strzałem w długi róg wpakował piłkę do siatki. Chwilę później atomowym uderzeniem z dystansu popisał się Przemysław Woźniczak, lecz skończyło się tylko na rzucie rożnym. W 30. minucie powinno być 2:0. Aktywny tego dnia Pietrasiak wyłożył futbolówkę Samuelowi Obi Uche, a ten odegrał ją do lepiej ustawionego Rogalskiego. Skrzydłowemu Sokoła zabrakło jednak precyzji, gdyż trafił wprost w jednego z obrońców. Chwilę później po centrze Piotra Golańskiego, niecelnie głową uderzał Woźniczak. W 33. minucie, po podaniu Woźniczaka, Pietrasiak po raz drugi trafił do siatki, lecz tym razem sędzia asystent dopatrzył się pozycji spalonej.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal przeważającą stroną byli podopieczni trenera Michała Bistuły. W 56. minucie Obi Uche obsłużył prostopadłym podaniem Rogalskiego, a ten w sytuacji sam na sam, umieścił futbolówkę w siatce. Kilka chwil później Rogalski dośrodkował piłkę wprost na głowę Woźniczaka, który bez trudu umieścił ją w bramce. W ostatnim kwadransie Sokół stworzył sobie jeszcze kilka okazji do zdobycia gola. Swoje szanse marnowali: Pietrasiak, Woźniczak, Malinowski oraz Golański.

Sokół Aleksandrów – LKS Rosanów 3:0 (1:0)
Bramki: Patryk Pietrasiak 12, Jakub Rogalski 56, Przemysław Woźniczak 63

Sokół Aleksandrów: Ostrowski – Przybyła, Woźniczak, Golański, Urbanowicz (46′ Malinowski)  – Uche Obi, Osajda (60′ Kadłubiak), Marciniak (72′ Smolarski), Chojecki, Rogalski – Pietrasiak