Zawisza Rzgów nie przepłynął Warty

Warta Sieradz (III liga łódzko-mazowiecka) pokonała czwartoligowego Zawiszę Rzgów 3:1 w spotkaniu kontrolnym przed rundą wiosenną sezonu 2015/2016. Wszystkie bramki padły w tym meczu w jego drugiej połowie. Ozdobą było trafienie Łukasza Mitka z rzutu wolnego, które ustaliło wynik na 3:1 dla zespołu Piotra Kupki.

Pierwsza połowa spotkania była senna, a obie drużyny nie stworzyły groźniejszej sytuacji pod bramką rywala. Mecz nabrał kolorów po zmianie stron. W 63. minucie prowadzenie dał Warcie Michał Bogdan dobijając piłkę po strzale Mikaela Idzikowskiego. Chwilę później Warta wygrywała już 2:0. Kolejne trafienie dla sieradzkiej drużyny zaliczył Rafał Serwaciński, który wykazał się największym sprytem w polu karnym. Końcówka spotkania przyniosła jeszcze dwa gole. Najpierw honorową bramkę dla Zawiszy strzelił Jakub Perek, a w doliczonym czasie gry pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Łukasz Mitek.

Warta Sieradz – Zawisza Rzgów 3:1 (0:0)
Bramki: Michał Bogdan 63, Rafał Serwaciński 67, Łukasz Mitek 90 – Jakub Perek 86

Warta: Adamek – Sosnowski, Krymarys, Nawrocki, Piotr Kobierski – Przezak, Bogołębski, Stasiak, Szyc, Jezierski – Marcin Kobierski
Na zmiany wchodzili: Łochowski, Idzikowski, Wałęski, Mitek, Bogdan, Narożnik, Serwaciński